Ukazał się listopadowy numer Magazynu PGG, a w nim jak zwykle sporo ciekawych materiałów informacyjnych z życia Polskiej Grupy Górniczej. Wśród nich o wystawie na Jasnej Górze, konferencji środowisk gospodarczych, przygotowaniach do COP24 i nowościach w PGG Family.
- 4 listopada w Częstochowie na Jasnej Górze odbyła się konferencja środowisk gospodarczych. Przyczynkiem do niej było przypomnienie wielkiej wystawy gospodarczej z 1909 r. W dyskusji na temat przyszłości polskiego sektora surowcowo-energetycznego wziął udział także prezes PGG Tomasz Rogala.
- W Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się gala, podczas której wiceminister kultury, generalna konserwator zabytków Magdalena Gawin wręczyła decyzję o wpisie na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego osobom i instytucjom kultywującym zjawiska i tradycje. Wśród nich znalazła się górnicza barbórka.
- Magazyn PGG przypomina także historię Antosia Petrykiewicza, który w wieku 13 lat zginął broniąc ojczyzny i jest najmłodszym kawalerem Orderu Virtuti Militari.
- PGG wydało książkę dla dzieci pt. „Barbórka Tosi”, którą napisała Joanna Bulek, na co dzień pracująca w zakładzie przeróbczym kopalni „Piast-Ziemowit”. Autorką ilustracji jest Aleksandra Kuźmicka. Książka opowiada o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Wraz z małą Tosią dowiadujemy się jak wygląda codzienna praca górników na dole: do czego służy obudowa zmechanizowana, kombajn ścianowy, czym jest „niesforny” metan czy błotnisty spąg.
- Konferencja programowa Społeczny PRE_COP24 odbyła się na początku października w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wśród uczestników spotkania byli Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii i Tomasz Rogala, prezes PGG, a także przedstawiciele związków zawodowych, organizacji branżowych i polskich firm związanych z górnictwem i energetyką. Inicjatorką konferencji była Jadwiga Wiśniewska, europosłanka. Magazyn PGG relacjonuje to wydarzenie.
- PGG żegna się z papierem, a konkretnie z pisemną formą składanych ofert przetargowych. Biorący udział w przetargach będą to robić w formie elektronicznej.
- 6 października br. minęły cztery lata od katastrofy górniczej, która miała miejsce w KWK „Mysłowice-Wesoła”. W wyniku wybuchu metanu w ścianie wydobywczej 560 na poziomie 665 m życie straciło 5 pracowników, a 30 zostało poszkodowanych. Magazyn PGG przypomina te wydarzenia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Czemu w gazetce pgg nie podają informacji o tym co niski szczebel chce usłyszeć. Kiedy wypłaca 14 pasje tak jak się należy.... dlaczego nie wyrównana pensji na poszczególnych ruchach. Co nas dolowych obchodzi że Pan 'X' dostał medal za zdobycie jakiejś góry. My chcemy wiedzieć kiedy będzie dodatkowa kasa za niebezpieczną pracę... w poważaniu mamy pgg famili i samochody na które nas nie stać... zacznijcie pisać o rzeczach przyziemnych które dotyczą nas zwykłych robili...
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.
Maniuś . Jeżeli masz informacje o takich karalnych zachowaniach a nie zgłaszasz tego - stajesz sie współwinnym. Co do programu familly - akórat mam odmienne zdanie . koszty są niewielkie a kożyści pracowników z tego wynikające ogromne , to że ty z tego nie kożystasz bo nie wiesz jak bądź nie chcesz nie oznacza że nikt nie kozysta. przykład - ubezpieczenie. wymierne kozyści dla każdego kto z tego skożystał. Nie przyrównój innych do siebie to tak na koniec . pozdrawiam
Chwalą się pgg famuły lądują pieniądze w ten program a prawie nikt z tego nie kozysta , a nie potrafią skończyć z alkoholizmem na kopalniach począwszy od szczebli nadsztygarow, przez sztygarow, kierowników kończąc na zwykłych pracownikach fizycznych. Weźcie się za to wkoncu bo pseudo kontrolę na bramach nic nie dają na dole piją i piją hektolitry wódki,piwa i nawet jak już złapią kogoś to i tak bez konsekwencji