Stojak na rowery z kształtem gotyckiego łuku, nawiązujący do jednego z symboli Krakowa - Sukiennic, wygrał internetowy plebiscyt na projekt stojaków, jakie zostaną wykonane ze stali odzyskanej ze starych pieców likwidowanych przez mieszkańców.
Konkurs ogłosiła w kwietniu tego roku krakowska huta ArcelorMittal Poland, która też wykona stojaki rowerowe z przetopionych pieców węglowych. Główną nagrodą w konkursie jest realizacja zwycięskiego projektu i 3 tys. zł.
Pierwszy stojak zostanie zamontowany 24 października w Międzynarodowym Dniu Roweru w miejscach wytypowanych przez krakowian w internetowym plebiscycie.
Motyw Sukiennic podobał się najbardziej
Internautom najbardziej spodobał się stojak wykonany przez Jakuba Szczygielskiego - prosty, funkcjonalny i nawiązujący do jednego z symboli Krakowa - Sukiennic. Zwycięski projekt zdobył prawie 6,3 tys. głosów spośród prawie 17 tys. oddanych. W plebiscytowej rywalizacji uczestniczyły trzy finałowe prace, wytypowane przez jury w pierwszym etapie konkursu, do którego zgłoszono blisko 200 projektów.
- Chciałem, by ten stojak wpisywał się w przestrzeń miejską Krakowa, a jego kształt był unikalny, niespotykany w innych miastach - powiedział autor zwycięskiego projektu.
- Bardzo się cieszę, że projekt się spodobał, a największą nagrodą będzie zobaczyć stojak wykonany według mojego pomysłu w przestrzeni miejskiej - dodał.
Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. jakości powietrza przypomniał, że Kraków na tle innych miast w Polsce jest liderem walki ze smogiem, a mieszkańcy mają w tym procesie bardzo istotny udział, który świadczy o ich dużym zaangażowaniu w walkę o czyste powietrze.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Czy w Naszym Kraju już do potęgi entej pokręciło artystycznych wykształciuchów w biurokracji i agencjach. Z tego wynika, że pierdoły do artystyczna podstawa do wydawania pieniędzy z jakimś hindusem. Polska nie po to pomagał państwu hinduskiemu, aby hindus z tego kraju z pomocą 'brytyjską' okupował o okradał Polskię.