Dwudniowe obrady III Konferencji Naukowej Wyzwania Współczesnego Górnictwa "Z przeszłości w przyszłość" oraz XI Warsztatów Górniczych "Ratownictwo Górnicze XXI wieku" rozpoczęły się w czwartek, 10 maja, w Tarnowskich Górach.
- Jest to dwudniowe spotkanie szefów działów wentylacji zakładów wydobywających węgiel kamienny, kierowników kopalnianych stacji ratownictwa górniczego oraz przedstawicieli działów bhp i szkoleń - poinformowała portal nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej Fabryki Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser SA.
W programie obrad są wykłady i dyskusje dotyczące m.in.: obciążeń fizycznych i stresu zawodowego górników, przegląd przepisów o identyfikacji i kwalifikacji zagrożenia klimatycznego pracowników kopalń podziemnych, analizy dróg ucieczkowych w przykładowym rejonie ściany, postulowanych kierunków rozwoju konstrukcji aparatów ucieczkowych oraz wyników badań aparatów roboczych w aspekcie obciążenia termicznego ratowników górniczych. Omawiane będą także wyniki kontroli NIK funkcjonowania ratownictwa w górnictwie węgla kamiennego, której wnioski zostały opublikowane 30 kwietnia tego roku.
Prezentacja prototypu AU-10 ze sprężonym powietrzem w butli
Podczas obrad kierownictwo Fabryki Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser SA zaprezentowało prototypowy aparat AU-10 z tlenem sprężonym w butli. Będzie on następcą używanego obecnie przez ratowników AU-9L.
Nowy aparat jest lżejszy od swego starszego brata, ma inną, bardziej ergonomiczną obudowę oraz wiele innych udogodnień. Uczestnicy warsztatów zapoznali się także z innym sprzętem ratowniczym, produkowanym przez tarnogórską fabrykę dla kopalń węgla kamiennego.
Organizatorem dwudniowych obrad w Hotelu NEO w Tarnowskich Górach jest Stowarzyszenie Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu, znane powszechnie z takich projektów jak np.: Industriada czy Śląski Klaster Kultury, Turystyki i Rekreacji. Dr inż. Zbigniew Słota, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji zapewnia, że jest ona platformą wymiany informacji, doświadczeń i praktycznych wskazań dotyczących prowadzenia akcji ratowniczych na szczeblu kopalnianych stacji ratownictwa górniczego.
W galerii: III Konferencja Naukowa Wyzwania Współczesnego Górnictwa "Z przeszłości w przyszłość" oraz XI Warsztaty Górnicze "Ratownictwo Górnicze XXI wieku", czwartek 10 maja, Tarnowskie Góry (zdjęcia Jolanta Talarczyk - FSRiLG FASER SA)
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Nie ma jak W 70 Najlepszy aparat
'SZLACHTA ' w przyszłości a fizyczni w czarnej .......pie WSTYD I HAŃBA !!!