Polska Grupa Górnicza wprowadziła innowacyjny system kart płatniczych, które zastąpiły stosowane dotychczas papierowe bony żywieniowe. To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie wprowadzone na taką skalę. Przedsięwzięcie obejmie około 40 tys. pracowników. Można o tym przeczytać w najnowszym, majowym numerze Magazynu PGG.
W numerze także o tym, że:
* Tomasz Rogala, prezes PGG został szefem Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL w Brukseli. Wyboru nowego przewodniczącego dokonali 10 marca wszyscy członkowie Walnego Zgromadzenia.
- Konieczne jest zwrócenie uwagi jak największej grupy interesariuszy polityki klimatycznej Unii Europejskiej, że węgiel może być paliwem ekologicznym, bezpiecznym i dostępnym ekonomicznie. Zamierzony efekt takiej kampanii przyniosą tylko skoordynowane działania, które w czytelny sposób z jednolitym przesłaniem dotrą do interesariuszy. Stowarzyszenie EURACOAL powinno pełnić rolę koordynatora tego procesu - skomentował swój wybór prezes Rogala na łamach Magazynu PGG.
* PGG wystartuje z programem PGG Family, przeznaczonym dla pracowników i ich rodzin, którzy będą mogli korzystać z benefitów związanych z transportem, ubezpieczeniami, zakupami i rozrywką.
* 23 kwietnia, zarząd PGG podpisał ze stroną społeczną porozumienie płacowe, które kończy spór zbiorowy w spółce. Ustalono, że od 1 kwietnia pracownicy PGG uprawnieni będą do otrzymywania dodatku do przepracowanej dniówki roboczej.
– Mając na uwadze osiągane przez spółkę wyniki, znaleźliśmy bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli jednocześnie sfinansować wzrost wynagrodzeń i nie zachwieje w żaden sposób procesem inwestycyjnym w Spółce – podsumował rozmowy Tomasz Rogala, prezes PGG.
* PGG podsumowała rok finansowy. Spółka nie przynosi strat, a zyski. Sytuacja finansowa jest stabilna.
- Proszę mieć na uwadze fakt, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu zdarzały się i takie miesiące, kiedy spółka przynosiła nawet 90 mln zł strat – podkreślił Tomasz Rogala, prezes PGG podczas konferencji prasowej, która odbyła się 16 kwietnia w centrali spółki.
Podkreślono także, że restrukturyzacja spółki oraz poprawa sytuacji rynkowej przełożyły się bezpośrednio na wyniki finansowe PGG w ubiegłym roku. Dzięki dobrej sytuacji można było więcej zainwestować m.in. w zakup maszyn i urządzeń a także przygotowanie nowych ścian do produkcji węgla. Wśród inwestycji uruchomionych w 2018 r. warto wymienić m.in. ukończenie budowy szybu VII w kopalni „Murcki-Staszic” i włączenie go w strukturę PGG S.A., które kosztowało 390 mln zł.
* 28 marca PGG podpisała z Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku porozumienie w sprawie kształcenia dualnego w Branżowej Szkole I Stopnia. PGG będzie organizatorem praktycznej nauki zawodu dla uczniów kształcących się w zawodzie elektryk oraz ślusarz.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Jak PRL wszystko można przekuć w sukces ,tylko nie wszystko tym sukcesem jest