Eurozłoty może pozostać do końca tego tygodnia w okolicach poziomu 4,2050 - ocenia Mateusz Sutowicz z Banku Millennium. Jego zdaniem, rentowność polskiego benchmarku pozostanie w krótkiej perspektywie blisko poziomu 3,10 proc.
- Do końca tygodnia EUR/PLN powinien oscylować wokół orientacyjnego poziomu 4,2050 - powiedział PAP Biznes Sutowicz.
- Poniedziałkowy wzrost kursu EUR/PLN najprawdopodobniej wyczerpał zakres korekty i nie sądzę, żeby złoty mógł się dalej osłabiać - dodał.
Zdaniem Sutowicza ryzyko dla tego scenariusza stanowi czwartkowe posiedzenie EBC.
- Nie powinniśmy oczekiwać żadnych wiążących decyzji, ale zaskakująca zmiana retoryki mogłaby wpłynąć na kurs EUR/PLN - powiedział Sutowicz.
- Rentowności polskich dziesięciolatek powinny pozostawać w tym tygodniu blisko 3,10 proc., dochodząc do maksymalnie 3,15 proc. Polska "dwulatka" powinna koncentrować się wokół poziomu zwrotu rzędu 1,52 proc. - powiedział Sutowicz.
Jego zdaniem, dochodowość polskiego benchmarku będzie jednak zależna od sytuacji papierów dłużnych na rynkach bazowych, przy stabilnym spreadzie do bunda.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.