O 1100 proc. w 2017 r. wzrosło zainteresowanie przedsiębiorstw taryfą antysmogowa oferowaną przez PGE - poinformowała spółka. Od czwartku, 1 lutego, podobna taryfa dostępna będzie dla odbiorców indywidualnych.
Wzrost zainteresowania ofertą dla przedsiębiorstw "Naturalnie, że energia" w 2017 r. wyniósł 1100 proc. w stosunku do roku 2016, a wstępne zainteresowanie tą ofertą na 2018 r. pozwala prognozować kolejny, niemal 350-proc. wzrost w stosunku do 2017 r.
Od czwartku 2018 r. ofertę taryf wpływających na poprawę jakości środowiska uzupełnia także dostępna dla klientów indywidualnych taryfa antysmogowa.
Jak informuje PGE, oferta "Naturalnie, że energia" jest w stałej sprzedaży od stycznia 2016 r. W ciągu tego roku klienci korzystający z niej zakontraktowali 18 GWh energii elektrycznej, a w 2017 r. było to już 200 GWh. Na 2018 rok zarezerwowany został już wolumen blisko 700 GWh energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Taryfa jest dostępna dla klientów zużywających rocznie minimum 1 GWh energii elektrycznej, dla których istotna jest gwarancja, że energia elektryczna kupowana na potrzeby ich działalności pochodzi ze źródeł odnawialnych. Klient może skorzystać z niej w zakresie 50-100 proc. całościowego wolumenu, co oznacza, że udział energii ze źródeł odnawialnych będzie wynosił od 50 do 100 proc. zakupionej energii elektrycznej w danym roku.
Na dowód, z energia jest ekologiczna, klient otrzymuje od PGE Obrót dwa dokumenty. Pierwszym jest wydawany przez PGE dyplom potwierdzający korzystanie z produktu "Naturalnie, że energia" i wskazujący, jaki procent energii zakupionej w danym roku pochodzi z odnawialnych źródeł. Drugi dokument to gwarancja pochodzenia energii elektrycznej, będąca dokumentem wydawanym przez Prezesa URE i przekazywanym w Rejestrze Gwarancji Pochodzenia prowadzonym na Towarowej Giełdzie Energii przez spółkę PGE Obrót na rzecz klienta końcowego.
W środę spółka PGE Obrót wystartowała z dwiema ofertami specjalnymi skierowanymi do klientów decydujących się na instalację ogrzewania elektrycznego oraz korzystanie z samochodów elektrycznych, którzy zwiększą zużycie energii w godzinach nocnych, czyli od 22.00 do 6.00. Dla zwiększonego zużycia energii w godzinach nocnych zostanie zastosowany upust cenowy w wysokości 50 proc. stawki za energię elektryczną taryfy podstawowej (G11). W przypadku połączenia preferencyjnych stawek w ofercie produktowej z opłatami za usługi dystrybucyjne, w godzinach nocnych klient PGE skorzysta z ceny niższej o ponad 65 proc. niż w ciągu dnia. Oszczędności te wynikają przede wszystkim ze specyfiki zużycia (godziny nocne), a także ze stosowania właściwej technologii grzewczej.
Oferta antysmogowa PGE Obrót dostępna jest w dwóch wersjach. Jej rozszerzona edycja umożliwia klientom skorzystanie z pomocy specjalistów w przypadku zdarzeń losowych, takich jak: awaria instalacji, przepięcia, awaria drzwi zewnętrznych, dewastacja lub kradzież z włamaniem. Posiada ona także wydłużony termin obowiązywania gwarancji ceny, obejmujący cały sezon grzewczy 2018/2019.
- Obserwujemy coraz większą świadomość ekologiczną naszych klientów i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Opracowujemy oferty i produkty idealnie dopasowane do ich potrzeb i widzimy, że klienci coraz chętniej korzystają z naszych proekologicznych propozycji - mówi cytowany w komunikacie prezes PGE Henryk Baranowski.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.