Główny Instytut Górnictwa rozpoczął nabór na studia doktoranckie z zakresu zrównoważonych technologii energetycznych i środowiskowych, organizowane w ramach Śląskiego Środowiskowego Studium Doktoranckiego.
Program studiów obejmuje całokształt zagadnień związanych z rozwojem nowoczesnych i innowacyjnych technologii energetycznych i środowiskowych, w tym czystych technologii węglowych. Wykłady ogólne pozwolą na zapoznanie studentów z nowoczesnymi narzędziami i metodami badawczymi oraz praktycznymi zagadnieniami funkcjonowania w międzynarodowym środowisku naukowym. Do wyboru (przez doktoranta) będą wykłady specjalistyczne z zakresu energetyki i inżynierii środowiska oraz ćwiczenia laboratoryjne. Słuchacze zdobędą szczegółową wiedzę z zakresu kluczowych technologii przetwórstwa paliw stałych do celów energetycznych (spalanie, zgazowanie, upłynnianie), podstaw termodynamiki technicznej, synergii energetyki węglowej i jądrowej, polskiego i europejskiego prawa energetycznego, jak również związanej z tym problematyki inżynierii środowiska. Mają również możliwość skorzystania z porad Rzecznika Patentowego, działającego w Głównym Instytucie Górnictwa.
Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym w formie zajęć weekendowych, co umożliwia pogodzenie studiów z pracą zawodową i innymi obszarami działalności doktorantów. Siedzibą ŚŚSD jest Główny Instytut Górnictwa, który posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dwóch dyscyplinach: inżynieria środowiska oraz górnictwo i geologia inżynierska.
Nabór prowadzony jest przez Centrum Szkoleniowo-Informacyjne GIG, a dodatkowych informacji udzielają pani Małgorzata Zielińska, tel.: 32 2592405, email: mzielinska@gig.eu oraz pani Alicja Toborek tel.: 32 2592388, atoborek@gig.eu. Informacje dostępne są również na stronie internetowej: szkolenia.gig.eu
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.