Od 15 czerwca br. ruszy rekrutacja w Politechnice Wrocławskiej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat oferty studiów związanych z górnictwiem we wrocławskiej uczelni.
- Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej w odpowiedzi na dokonujące się przemiany społeczne i gospodarcze rozszerzył swoją ofertę dydaktyczną i naukowo-badawczą nie tylko w zakresie górnictwa, ale także w szeroko rozumianej gospodarce zasobami Ziemi. Dostosowanie profilu kształcenia do wymagań rynku pracy zwiększa w ten sposób konkurencyjność naszego absolwenta. Taką ofertą jest nowa organizacja studiów przez zwiększenie liczby specjalności i dostosowanie treści programowych do wymagań gospodarki, a w szczególności gospodarki regionu dolnośląskiego - mówi portalowi górniczemu nettg.pl Agnieszka Niczewska, rzecznik prasowy uczelni.
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej to dobre miejsce dla tych, którzy chcą zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat zaawansowanych technologii wydobywczych, zmniejszenia energochłonności produkcji, utylizacji odpadów, oszczędnego zarządzania odpadami, pomiaru terenu i rozumnego wykorzystywania surowców naturalnych.
Wydział posiada dwa kierunki studiów Górnictwo i Geologia oraz Geodezja i Kartografia. Pierwszy kierunek oferuje 120 miejsc na studiach stacjonarnych (z czego filia w Legnicy dysponuje 40). Drugi kierunek posiada natomiast 60 miejsc. Studia stacjonarne I stopnia trwają 7 semestrów, zaś niestacjonarne są o 1 semestr dłuższe i płatne.
Studia II stopnia trwają odpowiednio dla studentów stacjonarnych 3 semestry, a dla niestacjonarnych 4 semestry (i też są płatne). Studia magisterskie na kierunku Geologia i Górnictwo oferuje następujące specjalizacje: eksploatacja podziemna i odkrywkowa złóż, gospodarka surowcami i ochrona środowiska, geoinformatyka, geologia poszukiwawcza i górnicza, geoinżynieria, zarządzanie eksploatacją maszyn.
- Dostępna jest tylko jedna specjalizacja na studiach niestacjonarnych II stopnia na Górnictwie i Geologii. Jest to Eksploatacja podziemna i odkrywkowa złóż - zaznacza Małgorzata Rakoczy, kierująca dziekanatem Wydziału.
Ciekawą propozycją skierowaną do najlepszych studentów jest możliwość pozyskania cennego doświadczenia i odbycia niezapomnianej podróży w ramach programu GoGlobal Internspips organizowanego przez spółkę KGHM. W trzech ostatnich latach studenci Wydziału (głównie II stopnia) w okresie wakacji uczestniczyli w praktykach KGHM-u w oddziałach w USA, Kanadzie i Chile
Kierunek Górnictwo i Geologia proponuje praktyki w odkrywkowych i podziemnych zakładach górniczych, a także w firmach (za zgodą kierowników specjalności). Geodezja i Kartografia oferuje natomiast staże w urzędach i instytucjach administracji państwowej oraz w przedsiębiorstwach geodezyjnych.
Studenci Wydziału mogą skorzystać ponadto z następujących programów wymiany studenckiej:
- European Geotechnical and Environmental Programme (studenci II stopnia)
- European Mining Programme (studenci II stopnia)
- European Minerals Engineering Programme (studenci II stopnia)
- Program Erasmus/Erasmus Plus (studenci I i II stopnia - wymiana trwa 1 lub 2 semestry).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.