Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji Polskiej Grupy Zbrojeniowej rozpoczęło we wtorek działalność w Radomiu. W tym roku w różnego rodzaju szkoleniach ma wziąć udział blisko 800 pracowników PGZ oraz spółek zależnych.
Podstawowym celem centrum jest rozwój wiedzy i kompetencji pracowników Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Pierwsze szkolenie odbyło się we wtorek i dotyczyło prawa podatkowego.
- W najbliższym czasie w Radomiu będą odbywały się warsztaty dla zarządów i rad nadzorczych wszystkich firm wchodzących w skład PGZ. Będziemy wspólnie zastanawiali się nad realizacją strategii PGZ i sposobem prowadzenie wspólnej polityki handlowej - powiedział na wtorkowej konferencji w Radomiu prasowej prezes zarządu PGZ Arkadiusz Siwko.
W planach centrum są też szkolenia zawodowe, biznesowe, dotyczące obszaru IT oraz zarządzania zasobami ludzkimi, rozwoju kompetencji pracowników oraz z zakresu systemów zarządzania i norm jakościowych ISO. Projekty mają być dostosowane do potrzeb i specyfiki poszczególnych spółek wchodzących w skład PGZ. W zaplanowanych na ten rok szkoleniach ma wziąć udział ok. 800 osób.
Siwko zapowiedział, że kolejnym etapem rozwoju PGZ w Radomiu ma być utworzenie w tym mieście Centrum Innowacyjności. - Centrum będzie świadczyć usługi o charakterze intelektualnym. Radom będzie inkubatorem myśli związanej z przemysłem obronnym, nowymi technologiami i pracą nad ich wdrożeniem do polskiego przemysłu - dodał Siwko.
Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek z branży: obronnej, stoczniowej, nowych technologii, osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.