WFOŚiGW: rozstrzygnięto konkurs Zielona Pracownia_Projekt

fot: WFOŚiGW

W konkursie Zielona Pracownia_Projekt nagrodzono 21 szkół z województwa śląskiego

fot: WFOŚiGW

+9 Zobacz galerię

Galeria
(12 zdjęć)

21 szkół zostało nagrodzonych w pierwszej edycji konkursu Zielona Pracownia_Projekt, który został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 18 listopada odbyła się uroczystośc, w czasie której uhonorowano zwycięzców.

Prezes Funduszu Andrzej Pilot otwierając uroczystość, przypomniał, że celem konkursu było nagrodzenie najlepszych projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.

- Bardzo nas cieszy, że odbiorcami tych działań będą najmłodsi mieszkańcy naszego województwa - powiedział szef WFOŚiGW i zapowiedział kolejne edycje konkursu.

Przedstawiając decyzje komisji konkursowej zastępca prezesa Funduszu Agnieszka Siemińska poinformowała, że w sumie zostały zgłoszone 53 projekty, a wybór najlepszych był trudny, bo wszystkie reprezentowały wysoki poziom.

Dodała, że jury oceniło nadesłane prace biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni - wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Prezes Funduszu Andrzej Pilot podziękował laureatom konkursu za udział i pogratulował otrzymanych nagród finansowych, których wartość wyniosła 130 000 zł. Nagroda przeznaczona ma być na realizację projektu ekopracowni w roku szkolnym 2015/2016.

Dyplomy laureatom konkursu wręczali: zastępcy prezesa Funduszu Agnieszka Siemińska i Agnieszka Kostempska oraz prezes Andrzej Pilot. Uroczystość wręczenia nagród w konkursie uświetnił występ zespołu "Na Szlaku".

Poniżej przedstawiamy pełną listę nagrodzonych szkół.

 W galerii: Finał konkursu Zielona Pracownia_Projekt, 18 listopada 2015 r. (zdjęcia: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Drugie życie wież wyciągowych kopalnianych szybów

Przez wiele dekad wieże wyciągowe kopalnianych szybów kształtowały krajobraz Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Dziś górnictwo węgla kamiennego w tych regionach stopniowo odchodzi w przeszłość, a wraz z nim znika znaczna część dawnej infrastruktury. Niektóre z nieczynnych wież wyciągowych oraz towarzyszących im obiektów, takich jak maszynownie, zostały jednak zachowane i zyskały nowe funkcje.

Lekcja geografii ekonomicznej 370 metrów pod ziemią!

19 czerwca 2026 r.  w podziemnym Polu Szkoleniowym kopalni Wujek na zaproszenie Polskiej Grupy Górniczej gościła grupa studentów II roku geografii z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Podczas wyjątkowych ćwiczeń terenowych młodzi geografowie mogli zobaczyć z bliska jak funkcjonuje współczesne górnictwo oraz poznać przemysłowe dziedzictwo Górnego Śląska.

Motyka: Przedstawimy strategię dla sektora ciepłownictwa

Ministerstwo Energii przedstawi w najbliższy piątek nową strategię dla ciepłownictwa - poinformował w środę minister energii Miłosz Motyka.

Ceny gazu w Europie spadają wraz z poprawą ruchu statków w cieśninie Ormuz

Ceny gazu w Europie spadają wraz z poprawą ruchu statków w cieśninie Ormuz - informują maklerzy.