Są jeszcze wolne miejsca na nowym kierunku studiów doktoranckich z zakresu zrównoważonych technologii energetycznych i środowiskowych, organizowanych przez Główny Instytut Górnictwa w ramach Śląskiego Środowiskowego Studium Doktoranckiego.
Program studiów obejmuje całokształt zagadnień związanych z rozwojem nowoczesnych i innowacyjnych technologii energetycznych i środowiskowych, w tym czystych technologii węglowych w aspekcie związanym z technologiami przetwórstwa węgla i inżynierią środowiska. Słuchacze zdobędą szczegółową wiedzę z zakresu kluczowych technologii przetwórstwa paliw stałych do celów energetycznych (spalanie, zgazowanie, upłynnianie), podstaw termodynamiki technicznej, synergii energetyki węglowej i jądrowej, metod analitycznych stosowanych w naukach górniczych i inżynierii środowiska, prawa energetycznego w Polsce i EU, jak również gospodarki odpadami, unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, zanieczyszczeń i remediacji gruntów, gospodarki wodno-ściekowej oraz systemów ochrony powietrza. Uzupełnienie całości stanowić będą wykłady interdyscyplinarne, prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów z wiodących jednostek naukowych na świecie.
Studia doktoranckie są trzyletnie, prowadzone jako studia niestacjonarne, a zajęcia dydaktyczne realizowane będą w formie dwudniowych zjazdów. O przyjęcie mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł magistra lub magistra inżyniera. Warunkiem przyjęcia jest pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej w zakresie tematyki związanej z przyszłą pracą doktorską kandydata.
Nabór prowadzony jest przez Centrum Szkoleniowo-Informacyjne GIG, a dodatkowych informacji na temat ŚŚSD udzielają Aleksandra Saratowicz, tel. 32 2592247, e-mail: asaratowicz@gig.eu, oraz Alicja Toborek, tel. 32 2592388, e-mail: atoborek@gig.eu. Informacje dostępne są również na stronie internetowej: szkolenia.gig.eu
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.