6 sierpnia w Akademii Górniczo-Hutniczej rusza międzynarodowy Kongres IEEE Region 8 Student and Young Professional. Do 10 sierpnia będą w nim uczestniczyć władze najważniejszych polskich ośrodków naukowych, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władze województwa małopolskiego.
Nie byle gdzie, bo na królewskim Wawelu, dojdzie do inauguracji. Kongres będzie miejscem wymiany myśli oraz doświadczeń wśród młodych naukowców reprezentujących dziedziny nauki związane z elektroniką i elektryką oraz sposobnością do nawiązania międzynarodowej współpracy między ponad 300 młodymi inżynierami z Europy, Azji i Afryki. Sesje plenarne będą odbywać się w Centrum Dydaktyki AGH, natomiast warsztaty na terenie kampusu AGH.
Uczestniczący w nich poznają innowacyjne badania i technologie wykorzystywane w kilku przodujących laboratoriach w AGH. Będą mieli także okazję zwiedzić lokalne przedsiębiorstwa i poznać procesy technologiczne w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie: Motoroli Solutions, Nokii Networks, Fideltroniku, Famurze SA lub Zakładach Górniczo-Hutniczych Bolesław. Kongres będzie zakończony nie naukowymi dysputami, ale prezentacjami... dziedzictwa kulturowego jego uczestników.
- Członkowie Komitetu Organizacyjnego Kongresu, młodzi naukowcy z AGH zrzeszeni przy Fundacji Rozwoju i Promocji Nauki, cieszą się z ogromnego sukcesu, jakim niewątpliwie było wygranie organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Wygraliśmy m.in. z Turcją, Egiptem i Chorwacją. Poza najważniejszą, merytoryczną częścią Kongresu, chcieliśmy zadbać również o to, by pokazać uczestnikom piękno i dziedzictwo Małopolski, dlatego sesje i wydarzenia towarzyszące odbywać się będą nie tylko w AGH, lecz także na Wawelu, w Kopalni Soli Wieliczka i na Kopcu Kościuszki - komentuje Łukasz Wzorek, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.
IEEE jest największą organizacją zawodową o charakterze globalnym, która m.in. ustala standardy konstrukcji i pomiarów dla urządzeń elektronicznych (w tym np. standardów WiFi oraz bluetooth). IEEE zrzesza ponad 425 tys. członków (pracujących w przemyśle, na uczelniach i w instytucjach rządowych), około 100 tys. studentów i doktorantów. Jej członkami indywidualnymi jest 23 noblistów, zaś korporacyjnymi ponad 200 największych firm na świecie: m.in.: Google, Intel, Nokia, Sony, Seagate, Motorola, Dell, Hewlett-Packard, Fujitsu czy Hitachi.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.