W wtorek (15 lipca) w Dzienniku Ustaw RP opublikowana została ustawa zmieniająca zasady spłaty przedsiębiorców, którzy nie otrzymali zapłaty za swoje usługi i materiały wykorzystane przy budowie autostrad i dróg ekspresowych. Dzięki znowelizowanym przepisom ustawy Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, spółka należąca do Grupy DSS, ma szansę na odzyskanie co najmniej 25 mln zł - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe firmy.
- Są to środki, które należą się spółce za kruszywo dostarczone na budowę autostrady A2. Wniosek do GDDKiA składamy w najbliższych dniach i liczymy, że zostanie on rozpatrzony w ekspresowym tempie, a pieniądze wpłyną wkrótce na kontro KKSM. Oczywiście w dalszym ciągu mamy nadzieję, że w późniejszym terminie uda nam się odzyskać pozostałe należne Spółce środki - mówi Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM i DSS
Pieniądze, które wpłyną do KKSM zostaną wykorzystane częściowo na wcześniejszą spłatę wierzycieli, a częściowo zasilą kapitał obrotowy.
- Podkreślić należy, iż tylko w przypadku zawarcia układu KKSM będzie mogła otrzymać te środki. Jest to więc kolejny, bardzo mocny, argument za układem - dodaje Abratański.
W związku z nowelizacją specustawy oraz toczącymi się negocjacjami z BZ WBK Zarząd KKSM w porozumieniu z Bankiem złożył do Sądu wniosek o przesunięcie zgromadzenia wierzycieli, które ma decydować o dalszych losach spółki, na 20 sierpnia br.
- W ostatnich dniach obserwujemy spory wzrost aktywności Banku, co jest dobrym sygnałem. Pomijając podstawy formalne wniosku, istotnym jest, że potrzebujemy nieco więcej czasu na wypracowanie optymalnych rozwiązań dla Spółki i wierzycieli. Liczymy, że Sąd w Kielcach, tak jak poprzednio przychylił się do utrzymania opcji układowej, tak i tym razem przychyli się do naszego wniosku i da nam więcej czasu na to, aby mogło dojść do układu - podsumowuje Rafał Abratański.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.