REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
14 lipca 2012 12:53 Polska Agencja Prasowa 1.6 tys. odsłon

Śląskie: wyścig o 1,5 mln euro wsparcia

Poza wsparciem finansowym organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielenia doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych
fot: ARC

Firma, która zwycięży w konkursie ogłoszonym przez katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum może otrzymać 1,5 mln euro wsparcia na rozwój innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 20 lipca.

Konkurs jest realizowany w ramach unijnego projektu "Kapitał dla energii". Nabór do pierwszej części "Wyścig po kapitał" zamknięto z końcem czerwca. O wsparcie kapitałowe w wysokości 200 tys. euro na start innowacyjnego projektu ubiega się 200 zarejestrowanych uczestników i 40 zgłoszonych pomysłów.

Trwa jeszcze nabór w drugiej kategorii, gdzie zwycięski podmiot może liczyć na dofinansowanie już uruchomionego projektu do kwoty 1,5 mln euro. Ma to być wsparcie na rozwój przedsięwzięcia, by mogło zakończyć się pełnym sukcesem biznesowym.

- Oprócz ogromnego kapitału finansowego uczestnicy otrzymają również pakiet informatyczny od LGBS Polska, wsparcie marketingowe ze strony agencji Rubikom Strategy Consultants oraz profesjonalną ocenę swoich biznesplanów - wyjaśniła rzeczniczka Euro-Centrum Ewa Grochowska.

Poza wsparciem finansowym organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielenia doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych.

Realizowany przez katowicki park naukowo-technologiczny projekt "Kapitał dla innowacji w obszarze poszanowania energii" jest skierowany do osób, które mają wiele innowacyjnych pomysłów, ale brak im kapitału na ich zrealizowanie. W szczególności chodzi o przedsiębiorców wywodzących się ze środowiska naukowego i akademickiego, którzy planują komercjalizację wyników swych badań i wynalazków, a także właścicieli młodych firm wdrażających innowacyjne rozwiązania.

- Celem projektu jest utworzenie i wspieranie nowych przedsiębiorstw działających na bazie innowacyjnych pomysłów, zwłaszcza w dziedzinie poszanowania energii - wyjaśniła rzeczniczka.

W ramach projektu w maju tego roku powstała Planergia - spółka technologiczna, której zadaniem jest stworzenie kompleksowej platformy informacyjnej, zawierającej bank informacji o realizowanych i planowanych inwestycjach wykorzystujących technologie i rozwiązania energooszczędne.

Planergia ma zapewnić dostęp do informacji na temat technologii energooszczędnych, w tym katalogi ofert i usług z sektora odnawialnych źródeł energii. Za cel stawia sobie również prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie ochrony środowiska i efektywności energetycznej.

Projekt "Kapitał dla energii" uruchomiono w 2008 r. W tym czasie, oprócz ostatnio powstałej Planergii, utworzono inne spółki technologiczne, m.in. Aeroem E. Margański SKA, Kostka & Paszkowski SKA, LGBS Energia, Phoenix Systems i Energene.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Więcej z kategorii
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (0) pokaż wszystkie
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Górnik z kopalni Ruda najlepszy w wyciskaniu sztangi leżąc
5 maja 2025
8.5 tys. odsłon
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]