Geocentrum, kompleks edukacyjno-badawczy Politechniki Wrocławskiej powstanie do końca roku - informuje Andrzej Charytoniuk z biura prasowego uczelni. Zakończył się już pierwszy etap budowy. Koszt inwestycji to ponad 69 mln zł.
- Nowy, czterokondygnacyjny budynek będzie przeznaczony dla trzech wydziałów: geoinżynierii, górnictwa i geologii, budownictwa lądowego i wodnego oraz mechaniczno-energetycznego - wylicza Charytoniuk.
Gmach pomieści sale dydaktyczne, laboratoria, pomieszczenia dla pracowników dydaktycznych oraz biura. W ramach projektu powstanie także parking na 266 miejsc.
- Dzięki Geocentrum studenci, w ramach studiów interdyscyplinarnych będą mogli poznać zagadnienia dotyczące eksploatacji kopalin, hydrologii, konstrukcji budowli, infrastruktury drogowej. Geocentrum pozwoli na rozpoczęcie nowych działań edukacyjno-badawczych i umożliwi wykształcenie wysokiej klasy specjalistów. Umożliwi też badania i kształcenie na rzecz innowacyjności oraz wspomagania technologii i technik ważnych dla gospodarki Dolnego Śląska w dziedzinach takich jak przemysł surowcowy, budownictwo, inżynieria lądowa czy inżynieria środowiskowa - informuje rzecznik Politechniki.
W kolejnych latach, w ramach drugiego etapu tworzenia kompleksu, powstanie budynek o wiodącej funkcji badawczej, przeznaczony dla czterech wydziałów:
• geoinżynierii,
• górnictwa i geologii,
• budownictwa lądowego i wodnego,
• inżynierii środowiska oraz mechaniczno-energetycznego.
Projekt współfinansowany został przez m.in. Unię Europejską i budżet państwa.
Żródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.