Górnictwo: wstrząs w Ziemowicie

fot: Jarosław Galusek/ARC

Ruch Ziemowit

fot: Jarosław Galusek/ARC

W czwartek (19 listopada) o godz. 4.33 w kopalni Ziemowit, należącej do Kompanii Węglowej, miał miejsce wstrząs - poinformował portal górniczy nettg.pl Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy KW. Wystąpił on na poziomie 650 w pokładzie 209 w ścianie 102. Jego energię oszacowano na 4 x10 do siódmej J. Wstrząs był odczuwalny pod Lędzinami, Imielinem i Bieruniem.

- W wyniku tego zdarzenia nie stwierdzono żadnych uszkodzeń na dole. Nie było także zagrożenia dla zdrowia i życia górników. Załoga nie została wycofana, a ruch zakładu nie został wstrzymany - wyjaśnił Tomasz Głogowski.

Rzecznik KW poinformował też, że do kopalni napłynęło kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców miast, w których odczuwalny był wstrząs.

- Wszystkie te przypadki zostaną dokładnie zbadane przez specjalną komisję - powiedział Głogowski.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.