Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.41 PLN (-4.16%)

KGHM Polska Miedź S.A.

316.80 PLN (+3.50%)

ORLEN S.A.

127.80 PLN (-2.74%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.06 PLN (-1.29%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.35 PLN (-2.64%)

Enea S.A.

25.62 PLN (+0.71%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

26.95 PLN (-4.43%)

Złoto

4 859.10 USD (+1.79%)

Srebro

79.28 USD (+4.44%)

Ropa naftowa

95.03 USD (-2.33%)

Gaz ziemny

2.61 USD (-0.80%)

Miedź

6.08 USD (+1.26%)

Węgiel kamienny

110.15 USD (-0.77%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.41 PLN (-4.16%)

KGHM Polska Miedź S.A.

316.80 PLN (+3.50%)

ORLEN S.A.

127.80 PLN (-2.74%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.06 PLN (-1.29%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.35 PLN (-2.64%)

Enea S.A.

25.62 PLN (+0.71%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

26.95 PLN (-4.43%)

Złoto

4 859.10 USD (+1.79%)

Srebro

79.28 USD (+4.44%)

Ropa naftowa

95.03 USD (-2.33%)

Gaz ziemny

2.61 USD (-0.80%)

Miedź

6.08 USD (+1.26%)

Węgiel kamienny

110.15 USD (-0.77%)

Górnictwo: Wspólna inicjatywa na rzecz cyberbezpieczeństwa

Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Jastrzębska Spółka Węglowa i Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w piątek, 20 maja podpisały porozumienie dotyczące współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z tego wydarzenia.

Jak informowaliśmy już w portalu netTG.pl, porozumienie, pod którym podpisy złożyli dyrektor ITG KOMAG dr hab. Dariusz Prostański, prezes JSW Tomasz Cudny oraz dziekan Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki prof. Franciszek Plewa ma na celu rozwój kadr na najwyższym poziomie.

W ramach projektu na Politechnice Śląskiej powstają studia podyplomowe w zakresie cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych. Będą to pierwsze studia które swoim zakresem obejmują nie tylko obszar informatyki, ale również automatyki przemysłowej. Natomiast KOMAG tworzy laboratorium wyposażone w stanowiska związane z badaniem produktów i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa. Politechnika Śląska planuje wdrożyć również realizację projektów inżynierskich, które mają wspierać rozwiązania w zakresie zagadnień technicznych oraz organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem w obszarze cyberbezpieczeństwa JSW.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

1765888186 g63vfrlwiaahkta

Kto zbuduje nam kolej dużych prędkości?

Sześć konsorcjów zgłosiło się do dialogu konkurencyjnego na budowę pierwszego odcinka Kolei Dużych Prędkości w Polsce - poinformował Centralny Port Komunikacyjny. Chodzi o 13-kilometrowy odcinek między Kotowicami w mazowieckiej gminie Brwinów a węzłem lotniskowym.

Chorzowska estakada może być użytkowana w ograniczonym zakresie

Chorzowska estakada w ciągu drogi krajowej nr 79 jest w stanie przedawaryjnym, jednak czasowo może być użytkowana w bardzo ograniczonym zakresie - wynika z ekspertyzy uzupełniającej stanu estakady, której ustalenia przedstawiono na środowym briefingu w Chorzowie.

Drzewa pamięci Dziewięciu z „Wujka"

Drzewa pamięci Dziewięciu z „Wujka" to wspólna akcja Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Nadleśnictwa Katowice. Wpisuje się ona w trwający w woj. śląskim Rok Dziewięciu Górników z „Wujka".

Zarząd górniczego giganta rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2025 rok

Zarząd PGE rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2025 rok - poinformowała spółka. Wskazano, że decyzja jest zgodna z polityką dywidendy i jest oparta na dwóch filarach tj. budowaniu stabilności i elastyczności finansowej Grupy PGE oraz strategicznej potrzebie reinwestowania zysków.