Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.33 PLN (-3.09%)

KGHM Polska Miedź S.A.

315.50 PLN (-0.79%)

ORLEN S.A.

127.72 PLN (-1.05%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.94 PLN (-0.18%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.76 PLN (-0.69%)

Enea S.A.

22.70 PLN (-2.58%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (-4.76%)

Złoto

4 714.54 USD (-0.03%)

Srebro

75.48 USD (-0.05%)

Ropa naftowa

101.20 USD (+0.13%)

Gaz ziemny

2.78 USD (+3.54%)

Miedź

6.08 USD (-0.10%)

Węgiel kamienny

108.50 USD (+1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.33 PLN (-3.09%)

KGHM Polska Miedź S.A.

315.50 PLN (-0.79%)

ORLEN S.A.

127.72 PLN (-1.05%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.94 PLN (-0.18%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.76 PLN (-0.69%)

Enea S.A.

22.70 PLN (-2.58%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (-4.76%)

Złoto

4 714.54 USD (-0.03%)

Srebro

75.48 USD (-0.05%)

Ropa naftowa

101.20 USD (+0.13%)

Gaz ziemny

2.78 USD (+3.54%)

Miedź

6.08 USD (-0.10%)

Węgiel kamienny

108.50 USD (+1.12%)

Górnictwo: W Wesołej trwa akcja ratownicza. Jest bezpośredni kontakt z jednym z górników, ten widzi swoich kolegów

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Dwóch górników zginęło w kopalni węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła. Najprawdopodobniej doszło do opadu skał stropowych w podziemnym wyrobisku

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Jest kontakt ze wszystkimi górnikami poszukiwanymi po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła.

Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia, poinformował, że z jednym z górników jest kontakt telefoniczny, a ten widzi swoich dwóch kolegów. Rzecznik dodał, że na razie nie ma informacji, w jakim stanie są poszukiwani.

W kopali trwa akcja ratownicza, w której poza kopalnianymi zastępami uczestniczą także zastępy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu i Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie.

Jak informowaliśmy już w portalu netTG.pl, wstrząs wystąpił o godz. 20.40 i był odczuwalny w wielu miastach woj. śląskiego. Jego energię wstępnie oszacowano na 4x10^7 J.

Wstrząs wystąpił w rejonie ściany 04AW w pokładzie 510/3 na poziomie 660 m.

Niemieckie Centrum Badawcze Nauk o Ziemi z siedzibą w Poczdamie (Das Deutsche GeoForschungsZentrum - GFZ) określiło wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła na 3,3 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum zlokalizowano na głębokości 10 km. Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) również podało taką wartość.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Lista spółek SP objętych pilotażem local content powinna być gotowa do końca kwietnia

Lista spółek Skarbu Państwa z sektora energetycznego, które zostaną objęte pilotażem badania dotyczącego local content, powinna być gotowa do końca kwietnia - poinformowała PAP Biznes wiceprezeska GUS ds. statystyki gospodarczej Renata Bielak.

Pierwsza grupa pracowników PGG skorzystała już z urlopów górniczych

Pierwsza grupa pracowników PGG skorzystała już z urlopów górniczych w ramach instrumentów osłonowych wynikających ze znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego - poinformowała górnicza spółka.

Zajmą się programem dla górnictwa węgla koksującego. Chodzi o pieniądze dla górników

Rząd we wtorek zajmie się "Programem wsparcia sektora górnictwa węgla kamiennego koksującego w Polsce - świadczenia osłonowe" - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. To dokument, który ma umożliwić wypłatę świadczeń osłonowych pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW).

Podstawą jest bezpieczeństwo i stabilizacja systemu

Czy bezpieczeństwo i transformację sektora energetycznego da się pogodzić? Jakie technologie są dziś kluczowe, żeby zapewnić stabilność systemu? Dlaczego rynek mocy musi zostać przedłużony? Co warto wiedzieć o offshore i mocach gazowych? Na te pytania odpowiadali uczestnicy panelu „Miks energii, system, bezpieczeństwo” podczas XVIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jednym z panelistów był Dariusz Lubera, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.