Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 730.64 USD (-2.44%)

Srebro

76.80 USD (-4.04%)

Ropa naftowa

98.01 USD (+3.68%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+0.94%)

Miedź

5.99 USD (-0.86%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 730.64 USD (-2.44%)

Srebro

76.80 USD (-4.04%)

Ropa naftowa

98.01 USD (+3.68%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+0.94%)

Miedź

5.99 USD (-0.86%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Górnictwo: w Szczyrku o środowisku i prawie górniczym

fot: Maciej Dorosiński

Od 1963 r. Przegląd Górniczy jest wydawany pod auspicjami Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa

fot: Maciej Dorosiński

Prawo geologiczne i górnicze a ochrona środowiska, pozyskiwanie koncesji na wydobycie kopalin w aspekcie środowiskowym oraz rekultywacja i zagospodarowanie terenów górniczych i pogórniczych – oto tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji zatytułowanej „Ochrona środowiska na terenach górniczych”. Obrady będą trwać od 17 do 19 października br. w Szczyrku.

W czasie dyskusji poruszone będą także zagadnienia z dziedziny zagrożeń środowiskowych spowodowanych zmianami warunków hydrogeologicznych, gospodarki zasobami złóż kopalin i ich ochrony, prognozowania oddziaływania eksploatacji górniczej na środowisko, zabezpieczeniu powierzchni, obiektów budowlanych oraz infrastruktury technicznej na terenach górniczych.

Organizatorem konferencji jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, a patronują jej: Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, Główny Instytut Górnictwa oraz Polski Komitet Międzynarodowego Towarzystwa Miernictwa Górniczego.

Otwarcie debaty przewidziano na 17 października o godz. 16.00 w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Honorowy patronat nad konferencją przyjął prezes Wyższego Urzędu Górniczego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.