Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 738.50 USD (-2.27%)

Srebro

76.67 USD (-4.20%)

Ropa naftowa

99.27 USD (+5.01%)

Gaz ziemny

2.71 USD (+1.73%)

Miedź

6.02 USD (-0.49%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 738.50 USD (-2.27%)

Srebro

76.67 USD (-4.20%)

Ropa naftowa

99.27 USD (+5.01%)

Gaz ziemny

2.71 USD (+1.73%)

Miedź

6.02 USD (-0.49%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Górnictwo: W piątek rozmowy z kandydatami na stanowisko prezesa JSW

fot: Maciej Dorosiński

Ostateczne decyzje w sprawie referendum strajkowego mają zapaść w przyszłym tygodniu

fot: Maciej Dorosiński

Na piątek, 5 lutego, zaplanowane są rozmowy z kandydatami ubiegającymi się o stanowisko prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Co oznacza, że prawdopodobnie jutro poznamy nazwisko nowego sternika JSW. Jak informowaliśmy w portalu netTG.pl, do konkursu ogłoszonego przez spółkę zgłosiło się pięć osób. 

„Celem rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami / kandydatkami na stanowisko Członka Zarządu będzie sprawdzenie i ocena ich predyspozycji, wiedzy i kwalifikacji w zakresie niezbędnym do zajmowania tego stanowiska” - czytamy w ogłoszeniu o konkursie opublikowanym na stronie JSW.

Wskazano także, że przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Prezesa Zarządu będą m.in.: wiedza o zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa spółka; znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa; zasad wynagradzania w spółkach z udziałem SkarbuPaństwa; ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz znajomość zasad nadzoru właścicielskiego; oceny projektów inwestycyjnych; rachunkowości finansów przedsiębiorstwa, audytu i kontroli finansowej oraz doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce giełdowej, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów z branży, w której działa spółka.

Przypomnijmy, że dotychczasowy prezes Włodzimierz Hereźniak został odwołany 18 stycznia, bez podania przyczyn. Hereźniak szefował JSW przez blisko 1,5 roku.

Obecnie obowiązki prezesa pełni wiceprezes ds. technicznych i operacyjnych Artur Dyczko. Ponadto w zarządzie zasiadają wiceprezes ds. ekonomicznych i handlowych Radosław Załoziński wiceprezes ds. rozwoju Tomasz Duda oraz wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.