Górnictwo: W PGG potwierdzono 14 nowych zakażeń koronawirusem

fot: PGG

Zespół powołany przez prezesa WUG uznał m.in., że niezbędne jest położenie nacisku na stosowanie przez pracowników zakładów górniczych właściwej odzieży ochronnej i innych środków ochrony osobistej

fot: PGG

W środę, 10 marca, w Polskiej Grupie Górniczej potwierdzono 14 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba chorych na COVID-19 w największej węglowej spółce wzrosła do 77.

Od początku pandemii w PGG odnotowano 4686 przypadków zakażeń, z czego 4601 osób wyzdrowiało. W ciągu minionej doby potwierdzono 14 przypadków zakażeń, nie zwiększyła się natomiast liczba ozdrowieńców. Liczba chorych na COVID-19 pracowników wzrosła do 77 (dzień wcześniej były to 63 osoby).

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej odnotowano w środę 9 nowych przypadków zarażenia koronawirusem - 4 w kopalni Budryk, 3 w ruchu Zofiówka i 2 w kopalni Jastrzębie-Bzie. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4671 pracowników spółki, do dziś wyzdrowiały 4642 osoby.

Środa jest dniem, w którym odnotowano rekordową liczbę zakażeń w Polsce podczas trzeciej fali pandemii – potwierdzono 17260 nowych przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło 89 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 309 osób.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowa wieża kontroli lotów

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowoczesna wieża kontroli lotów - wynika z informacji lokalnego samorządu. Dla wieży, która ma obsługiwać ruch lotniczy i stać się charakterystycznym elementem panoramy miasta, złożono już wniosek o pozwolenie na budowę.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

1755669760 powstaniaslaskie

Narodowy Dzień Powstań Śląskich - to górnicy walczyli o Polskę

Kiedy mówi się o Powstaniach Śląskich, zwykle pada kilka nazwisk dowódców i polityków. Ale siłą, która przeważyła szalę w latach 1919-1921, byli ci, którzy na co dzień zjeżdżali pod ziemię. Górnicy. Bez nich nie byłoby powstań, a Śląsk prawdopodobnie zostałby po niemieckiej stronie. Narodowy Dzień Powstań Śląskich został ustanowiony w 2022 roku, by uczcić pamięć uczestników trzech powstań śląskich z lat 1919–1921. To właśnie 20 czerwca 1922 roku, po zakończeniu sporów granicznych, Wojsko Polskie wkroczyło na te ziemie.