Górnictwo: W PGG na COViD-19 choruje 349 osób

fot: PGG

W PGG liczba ozdrowieńców przekroczyła już 1,5 tys.

fot: PGG

Od piątku w kopalniach PGG potwierdzono 44 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmniejszyła się za to liczba chorych na COVID-19.

W poniedziałek, 9 listopada, liczba zakażeń od początku pandemii wzrosła do 3937, a 3587 osób już wyzdrowiało. Obecnie na COVID-19 choruje 349 pracowników spółki, a kwarantanną jest objętych 757 osób. Najwięcej zachorowań odnotowano w: kopalni Bolesław Śmiały 52, kopalni Mysłowice-Wesoła (38), ruchu Ziemowit (33), kopalni Murcki-Staszic (30) i ruchu Piast (24).

Od piątku (6 listopada) potwierdzono 44 nowe przypadki zakażeń, a liczba wyzdrowień powiększyła się o 63 przypadki. W efekcie liczba chorych na COVID-19 zmniejszyła się o 19.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Polska coraz bliżej pełnej sieci autostrad. Ile brakuje?

Sieć autostrad w Polsce liczy obecnie 1950 km, a do osiągnięcia docelowej długości brakuje ok. 150 km – wynika z informacji przekazanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W najbliższych latach powstaną kolejne odcinki A2 i A50, a rozbudowane zostaną m.in. A2 i A4.

Górnictwo we mgle. I coraz ciszej o tym, co dzieje się w kopalniach...

Zaczynam się zastanawiać, jakie znaczenie ma nasze górnictwo węglowe i dla kogo. Powie ktoś z czytelników, że troszkę mijam się z rozumem, ale mój wniosek wynika z uważnej lektury różnych mediów i publikacji naukowych. W mediach o górnictwie węglowym pisze się przy okazji nagłych zdarzeń. O tym, co się dzieje w kopalniach, coraz ciszej. A w publikacjach naukowych coraz mniej o nowych rozwiązaniach związanych z wydobyciem węgla i poprawą efektywności wydobycia. Przestało to być ważne! W sezonie letnim można odnieść wrażenie, że nic w górnictwie się nie dzieje, a ważne są wydarzenia o zupełnie innym charakterze. 

Trzeci moduł największego doku w tej części Europy zwodowany. Konstrukcja powstaje w Szczecinie

Dziobowy moduł doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” został w sobotę zwodowany na Odrze. Operacja zsunięcia i zanurzenia konstrukcji o masie 4 tys. ton trwała kilkanaście godzin. We wrześniu rozpocznie się scalanie trzech części 240-metrowego doku na wodzie.

Prawie 90 mieszkań na osiedlu KTBS przy ul. Kosmicznej już zajętych. W Katowicach powstanie kolejny budynek

Nowe osiedle Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kosmicznej w Katowicach zaczyna tętnić życiem. Spośród 111 mieszkań blisko 90 przekazano już mieszkańcom, a wielu lokatorów zdążyło się wprowadzić. KTBS przygotowuje jednocześnie następną inwestycję mieszkaniową przy ul. Kossutha.