Górnictwo: W JSW potwierdzono 4 nowe zakażenia koronawirusem, w PGG – 2

fot: Jarosław Galusek/ARC

Główne obrady IMF 2017 odbędą się w czwartek, 29 czerwca, w kopalni Pniówek w Pawłowicach Śl.

fot: Jarosław Galusek/ARC

W piątek, 14 maja, resort zdrowia poinformował o 3288 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej (432) przypadków potwierdzono w woj. śląskim. Łącznie 6 nowych zakażeń odnotowano w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Polskiej Grupie Górniczej.

W ciągu ostatniej doby wśród pracowników JSW odnotowano 4 nowe przypadki zarażenia koronawirusem: 1 w ruchu Borynia, 1 w kopalni Pniówek, 1 w kopalni Jastrzębie-Bzie i 1 w Zakładzie Wsparcia Produkcji. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 5811 pracowników, do dziś wyzdrowiało 5747 osób. Na kwarantannie przebywa 56 pracowników

W PGG potwierdzono 2 nowe przypadki. Obecnie na COVID-19 choruje 47 pracowników spółki, a kwarantanną jest objętych 73 pracowników. Od początku pandemii w PGG potwierdzono 5994 zakażenia, z czego 5937 osób już wyzdrowiało.

W piątek w Polsce potwierdzono 3288 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach: śląskim (432), mazowieckim (400), dolnośląskim (307). Zmarło łącznie 289 osób - z powodu COVID-19 zmarło 80 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 209 osób.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Węgiel, gaz i OZE. Gra o równowagę w cieniu europejskiej polityki klimatycznej

Nie będzie rewolucji w unijnej polityce klimatycznej, ale możliwe są korekty, które złagodzą presję kosztową na energetykę. O przyszłości systemu handlu emisjami, roli węgla i gazu w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego oraz ryzyku luki mocowej rozmawiamy z dr. hab. inż. Stanisławem Tokarskim z Głównego Instytutu Górnictwa, który przekonuje, że Polska powinna postawić na dwa filary bezpieczeństwa – równowagę między gazem a węglem – przy jednoczesnym rozwoju OZE i energetyki jądrowej.

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.