Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 679.70 USD (0.00%)

Srebro

72.92 USD (0.00%)

Ropa naftowa

109.03 USD (+8.27%)

Gaz ziemny

2.80 USD (0.00%)

Miedź

5.58 USD (0.00%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 679.70 USD (0.00%)

Srebro

72.92 USD (0.00%)

Ropa naftowa

109.03 USD (+8.27%)

Gaz ziemny

2.80 USD (0.00%)

Miedź

5.58 USD (0.00%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

Górnictwo: uszczuplony zarząd Famuru

fot: Jarosław Galusek/ARC

- Polityka Unii Europejskiej w sposób nieuzasadniony odwraca się od górnictwa, co powoduje, że - wyjąwszy polskich i czeskich kontrahentów - Europa staje się nieatrakcyjnym rynkiem dla producentów górniczego wyposażenia - zauważył Waldemar Łaski, prezes Famuru

fot: Jarosław Galusek/ARC

Zgodnie z zapowiedziami, z początkiem tego roku nastąpiły zmiany w zarządzie Famuru. Z dn. 1 stycznia funkcję wiceprezesów przestali pełnić: Ryszard Bednarz, Ireneusz Tomecki oraz Adam Wojciechowski. Nową twarzą w zarządzie jest natomiast wiceprezes Jacek Osowski. Tym samym zarząd spółki jest trzyosobowy, a w jego skład wchodzą ponadto: prezes Waldemar Łaski oraz wiceprezes Beata Zawiszowska.

Zmiany w zarządzie Famuru zostały zapowiedziane w połowie listopada ub.r. Jak wyjaśniono w komunikacie, który wtedy dotarł do redakcji portalu górniczego nettg.pl, miały one na celu "wzmocnienie oraz usprawnienie pracy zarządu poprzez skoncentrowanie jego prac na zarządzaniu strategicznym".

Nowy wiceprezes Famuru Jacek Osowski ukończył Szkołę Wyższą Handlową na kierunku Finanse i Bankowość oraz studia MBA na University of Illinois i Uniwersytecie Warszawskim.

Posiada licencję doradcy inwestycyjnego, Chartered Financial Analyst oraz tytuł biegłego rewidenta. Jacek Osowski pełni obecnie funkcje członka Rady Nadzorczej Zamet Industry SA, ZBM SA oraz Ferro SA.

W przeszłości Jacek Osowski pełnił m.in. funkcje wiceprezesa zarządu PZU Asset Management SA i IPOPEMA TFI SA. a także zastępcy dyrektora Biura Skarbnika Grupy PZU.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ostatnia szychta na Bobrku

Karol Paściak tuż po studiach rozpoczął pracę na kopalni Bobrek. W marcu ostatni raz zjechał na dół. Wraz z kolegami przenosi się właśnie na ZG Sobieski.

Palma – symbol Wielkanocy

Ważną tradycją charakterystyczną dla polskiej Wielkanocy są palmy. Niektóre osiągają kilkanaście metrów wysokości i zachwycają swymi barwami i kunsztem wykonania - pisaliśmy na naszyuch łamach przy okazji zeszłorocznej Wielkanocy. Przypominamy publikację "Palma – symbol Wielkanocy": Śląskie palmy w odróżnieniu od tych, wykonywanych w innych regionach Polski, przypominają

Barwy Wielkanocy

W Skoczowie w Wielką Sobotę palą kukłę Judasza, w Borucinie pod Raciborzem w wielkopiątkowe południe odbywają się walki na jaja, a na Podbeskidziu można spotkać przebierańców na wzór bożonarodzeniowych kolędników. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z bogactwa zwyczajów i tradycji wielkanocnych w naszym regionie. Żurek z białą kiełbasą i jajkiem, wędliny, pasztety, a

Scenariusz drastycznych wzrostów cen ropy staje się realny

Przy utrzymującej się blokadzie Ormuzu i wyczerpywaniu rezerw strategicznych, realny staje się scenariusz drastycznych wzrostów cen ropy, co dla polskiego kierowcy może oznaczać, że olej napędowy będzie kosztować ponad 10 zł za litr - uważa Michał Stajniak z XTB.