Górnictwo: u pracownika Grupy KGHM potwierdzono zakażenie koronawirusem

1374122401 sw4 pebeka

fot: PeBeKa

Głębienie szybu SW-4 w obudowie tubingowej (pierwsza kolumna) w strefie mrożonej, urabianie materiałem wybuchowym

fot: PeBeKa

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa, która jest częścią Grupy KGHM. Pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym muszą się poddać dwutygodniowej kwarantannie. Nie ma wśród nich pracowników spółki KGHM Polska Miedź.

"Firma PeBeKa potwierdziła przypadek zarażenia koronawirusem jednego ze swoich pracowników. Grupa Kapitałowa KGHM, zgodnie z wdrożonymi procedurami, niezwłocznie powiadomiła pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną w miejscu pracy. SA. Zawiadomieni zobowiązani są do dwutygodniowej kwarantanny oraz kontaktu z służbami sanitarnymi. W związku z sytuacją nie ma zagrożenia zaburzenia jakichkolwiek procesów produkcyjnych. Procedury obowiązujące w firmie a wprowadzone w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce zadziałały prawidłowo. Wszystkie czynności są zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego" - można przeczytać w komunikacie KGHM-u

Przedstawiciele KGHM przypominają, że do odwołania wstrzymane zostały wszystkie służbowe delegacje zagraniczne oraz udział pracowników spółki w krajowych konferencjach i szkoleniach. Pracownicy, którzy ukończyli 65 rok życia mogą skorzystać z możliwości pozostania w domu i pracy z domu.

Zarząd firmy zdecydował też o czasowym zawieszeniu wstępnych kontroli trzeźwości pracowników KGHM. Wdrożone zostały procedury niezwłocznego działania w przypadku zgłoszenia osoby potencjalnie zarażonej koronawirusem, która przebywała w miejscu pracy. We wszystkich oddziałach pracownicy KGHM mają zapewnione środki higieny i dezynfekcji, oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki i podstawowych zasad higieny.

We wszystkich środkach przekazu funkcjonujących w firmie (intranet, kghm.tv, plakaty, tablice informacyjne) na bieżąco przekazywane są aktualne zalecenia i komunikaty służb sanitarnych.

Firma 10 marca uruchomiła też specjalną infolinię oraz skrzynkę pocztową dla pracowników KGHM (887 843 612 oraz pytaniaHR(at)kghm.com). Można tam zdobyć wszystkie informacje dotyczące zarządzenia, zasad i trybu pracy w spółce.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.