Górnictwo: Prof. Barbara Piontek od 1 marca pokieruje zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej

1520505431 piontek barbara arc ksse 1

fot: ARC-KSSE

- To nie kapitał, nie technologie, ale dostępność do wykwalifikowanych kadr będzie zdecyduje o procesach wzrostu i rozwoju zarówno przedsiębiorstw, naszych inwestorów, jak i regionu oraz Polski - uważa prof. nadzw. dr hab. Barbara Piontek, zastępca prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA

fot: ARC-KSSE

Prof. Barbara Piontek została wybrana przez radę nadzorczą na stanowisko nowego prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dotychczas prof. Piontek była zastępcą prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest także szefową rady nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej.

Stanowisko prezesa ma objąć 1 marca br.

Według nieoficjalnych informacji do piątkowych rozmów z radą nadzorczą JSW zakwalifikowało się czterech kandydatów. We wtorek, 9 lutego, odbyła się truga tura rozmów. Przypomnijmy, że wakat na stanowisku prezesa trwał od 18 stycznia. Wówczas odwołany został Włodzimierz Hereźniak. Do czasu wyłonienia nowego prezesa obowiązki pełnił wiceprezes ds. technicznych i operacyjnych Artur Dyczko.

Barbara Piontek jest prof. Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jest cenionym ekspertem z zakresu zarządzania publicznego, zarządzania strategicznego, rozwoju branż strategicznych, procesów restrukturyzacji obszarów strategicznych, w tym związanych z bezpieczeństwem strategicznym, także energetycznym. Jest analitykiem rynkowym i specjalistą ds. wdrożeń nowych technologii.

Tworzyła strategie rozwoju dla miast, biznesplany dla inwestycji strategicznych, brała udział w międzynarodowych i krajowych projektach badawczo-rozwojowych.

Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Stopnie naukowe uzyskała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest członkiem m.in. Społecznej Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Śląskim, a także Komitetu Sterującego „Program dla Śląska” przy Wojewodzie Śląskim oraz Rady Wykonawczej ds. Programu dla Śląska przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Posiada długoletnie doświadczenie w nadzorze gospodarczym.

Od 2016 r. do 4 czerwca 2020 r. pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady nadzorczej Tauron Wytwarzanie. Od 2018 r. jest przewodnicząca rady nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od października 2020 r. pełni funkcję przewodniczącej rady nadzorczej PGG.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

GDDKiA wybrała wykonawcę naprawy pierwszego fragmentu autostrady A1 koło Pyrzowic

GDDKiA wybrała wykonawcę naprawy ponadtrzykilometrowego fragmentu autostrady A1 na wysokości miejscowości Dobieszowice (Śląskie). To jedno z najbardziej uszkodzonych miejsc na 16-kilometrowym odcinku Pyrzowice-Piekary Śląskie.

W piątek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,98 zł za litr, diesel - 6,37 zł za litr

W piątek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,98 zł, benzyny 98 - 6,55 zł, a oleju napędowego - 6,37 zł. Oznacza to, że względem czwartku cena maksymalna benzyny 95 jest wyższa, natomiast obniżyła się cena diesla i benzyny 98.

Konferencja „Trójkąt Transformacji”. Nie tylko o nowych szansach dla regionów górniczych

W auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach trwa konferencja „Trójkąt Transformacji”, Rozmawiamy o transformacji energetycznej, przyszłości gmin górniczych, finansowaniu MŚP, bezpieczeństwie cyfrowym, zasobach strategicznych i odporności regionu. W konferencji biorą udział m.in. przedstawiciele rządu, przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy. Wydarzenie zorganizowali: Wydawnictwo Gospodarcze, właściciel „Trybuny Górniczej” i portalu nettg.pl oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Kodeks dobrych praktyk w ostatniej fazie konsultacji

Ministerstwo Aktywów Państwowych jest otwarte na pomysły dotyczące wdrażania idei local content. Kodeks dobrych praktyk w tym obszarze jest w ostatniej fazie konsultacji i w najbliższym czasie może zostać podpisany przez premiera - poinformowała wiceminister aktywów państwowych Eliza Zeidler.