Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.85 PLN (+0.16%)

KGHM Polska Miedź S.A.

295.50 PLN (+0.51%)

ORLEN S.A.

129.56 PLN (+0.51%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.38 PLN (-1.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.38 PLN (-0.30%)

Enea S.A.

20.82 PLN (-1.14%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.15 PLN (0.00%)

Złoto

5 181.91 USD (+0.46%)

Srebro

87.00 USD (+1.90%)

Ropa naftowa

97.91 USD (+1.06%)

Gaz ziemny

3.26 USD (+0.34%)

Miedź

5.90 USD (+0.18%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.85 PLN (+0.16%)

KGHM Polska Miedź S.A.

295.50 PLN (+0.51%)

ORLEN S.A.

129.56 PLN (+0.51%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.38 PLN (-1.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.38 PLN (-0.30%)

Enea S.A.

20.82 PLN (-1.14%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.15 PLN (0.00%)

Złoto

5 181.91 USD (+0.46%)

Srebro

87.00 USD (+1.90%)

Ropa naftowa

97.91 USD (+1.06%)

Gaz ziemny

3.26 USD (+0.34%)

Miedź

5.90 USD (+0.18%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Górnictwo: prezes Holdingu do załogi o fuzji z PGG

Cudny tomasz arc khw

fot: KHW

- Dużym wydarzeniem roku niewątpliwie było powstanie Polskiej Grupy Górniczej. Nie chodzi mi przy tym o ocenę w typowych kategoriach sukces-porażka, ale o sam fakt, że próbowano i zbudowano na zgliszczach Kompanii Węglowej taką spółkę, która w przyszłości może się odbudować - stwierdził prezes KHW Tomasz Cudny

fot: KHW

Tomasz Cudny, prezes zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego skierował do załogi spółki list, w którym tłumaczy konieczność połączenia KHW z Polską Grupą Górniczą. Prezes wyjaśnia, w jak trudnej sytuacji znajduje się Holding. Informuje, że zadłużenie spółki, która w marcu nie zbierze już pieniędzy na wypłaty, wynosi 2,5 mld zł.

- Grozi nam upadłość, a co za tym idzie likwidacja 13 tys. miejsc pracy. Jedynym dla nas ratunkiem jest połączenie KHW z Polską Grupą Górniczą. To zagwarantuje Wam stabilne miejsca pracy i pieniądze na wypłaty. Zapewniam, że górnicy każdej kopalni KHW mają gwarantowane zatrudnienie w Polskiej Grupie Górniczej twierdzi prezes KHW.

Tomasz Cudny tłumaczy też, że po połączeniu z PGG Holding uzyska pieniądze na inwestycje w kopalnie, które mogą pracować jeszcze przez wiele lat.

- Wiem, że jesteście dobrą i odpowiedzialną załogą, która zawsze wykazywała się troską o naszą spółkę. Dzięki Waszej ciężkiej pracy w ciągu sześciu ostatnich miesięcy w naszych zakładach przeprowadziliśmy wiele zmian. Obniżyliśmy koszty, zwiększyliśmy wydajność. Mimo to żaden wariant samodzielnego funkcjonowania nie gwarantuje nam przyszłości - pisze.

Prezes KHW pod koniec listu zwraca się do załogi KHW o wsparcie podejmowanych działań, „dzięki którym ze spokojem będziemy mogli myśleć o przyszłości kopalń należących do Katowickiego Holdingu Węglowego”.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rosomak podpisał umowę na dostawę platform pojazdowych systemu przeciwlotniczego

Siemianowicki Rosomak podpisał podpisał w środę 11 marca umowę z KIA Corporation na dostawę platform pojazdowych dla sytemu SAN - poinformowała spółka.

Decyzja MAE to działanie doraźne, bez znaczącego wpływu na ceny ropy

Według eksperta ds. energetyki Wojciecha Jakóbika skierowanie na rynek 400 mln baryłek ropy naftowej przez kraje Międzynarodowej Agencji Energetycznej, to działanie doraźne, które może przynieść “lekką ulgę“. W jego ocenie, uruchomienie rezerw nie ma znaczącego wpływu na światowe ceny ropy.

Ważna inwestycje PGG pozwoli na odtworzenie bazy zasobowej

W ruchu Chwałowice kopalni ROW realizowana jest ważna inwestycja pozwalająca m.in. na realizację zapisów Umowy Społecznej.

Zapasy gazu w magazynach UE wynoszą 29 proc., w Polsce - ok. 48 proc.

Zapasy gazu ziemnego w magazynach UE wynoszą 29,3 proc. wobec średniej 5-letniej na tę porę wynoszącej 42,7 proc. W magazynach znajduje się obecnie 334,43 TWh gazu - wynika z wyliczeń firmy Gas Infrastructure Europe.