Górnictwo: pod koniec marca Bogdanka przedstawi wyniki

fot: Maciej Dorosiński

Wyniki Bogdanki za minione 12 miesięcy zostaną opublikowane 30 marca

fot: Maciej Dorosiński

30 marca br. Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawi jednostkowy i skonsolidowany raport roczny za 2016 r. - poinformowały portal górniczy nettg.pl służby prasowe spółki. Tego samego dnia zostanie także przedstawione skonsolidowane sprawozdanie dotyczące płatności na rzecz administracji publicznej za ub.r. Raport za IV kwartał 2016 r. nie będzie publikowany.

Spółka ogłosiła również, kiedy opublikowane zostaną raporty okresowe za 2017 r. 25 maja ma ukazać się raport za I kwartał br., a 23 listopada za III kwartał. Bogdanka podała, że nie będzie publikowała skonsolidowanego raportu za II kwartał 2017 r.

Natomiast skonsolidowany raport za I półrocze br. ma ukazać się 7 września.

Wszystkie raporty okresowe zostaną umieszczone na stronie internetowej spółki, w serwisie Relacji Inwestorskich.

Przypomnijmy, że Grupa Kapitałowa Lubelskiego Węgla Bogdanka wypracowała po trzech kwartałach 2016 r. przychody ze sprzedaży sięgające 1,3 mld zł oraz zysk netto w wysokości 120,2 mln zł. Wynik EBIT w omawianym okresie wyniósł 154,6 mln zł, a EBITDA 432,3 mln zł. Spółka wypracowane wówczas wyniki finansowe oceniła jako bardzo dobre.

W III kwartale tego roku produkcja węgla handlowego osiągnęła poziom 2,4 mln ton, na poziomie 2,4 mln ton utrzymywała się również sprzedaż w tym okresie. W efekcie po trzech kwartałach zarówno produkcja węgla handlowego jak i sprzedaż sięgnęły poziomu ok. 6,7 mln ton. Długość wyrobisk korytarzowych wykonanych w pierwszych dziewięciu miesiącach br. wyniosła 17,2 km.

- Osiągnięte po trzech kwartałach tego roku wyniki finansowe oceniam jako bardzo dobre, biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe. Ich wypracowanie było możliwe dzięki ciągłej, konsekwentnej kontroli kosztów oraz optymalizacji nakładów inwestycyjnych. Utrzymujemy bezpieczną płynność finansową i pozostajemy najbardziej efektywną i najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce, zapewniając terminowe dostawy ponad 1/4 węgla potrzebnego polskim elektrowniom – komentował wówczas prezes LW Bogdanka Krzysztof Szlaga. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Teren pokopalnianego szybu Ryszard II zyskał drugie życie. Teraz to chętnie odwiedzane miejsce

W miejscu nieczynnego, pokopalnianego szybu Ryszard II w Pszowie powstał atrakcyjny teren do aktywnego spędzania czasu. Ostatnio świetnie upiększyli go uczniowie miejscowych szkół.

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego gazowego terminala pływającego

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego pływającego terminala w Zatoce Gdańskiej - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. W wyniku badania zapotrzebowania rynku spółka zdecydowała o zwiększeniu przepustowości planowanego terminala z 4,5 mld m sześc. do 6,1 mld m sześc. gazu rocznie.

Tusk: Realizacja parku technologicznego z Tajwanem oznacza miliardy dolarów inwestycji

Realizacja wspólnie z Tajwanem projektu wielkiego parku technologicznego w Miękini na Dolnym Śląsku oznacza miliardy dolarów inwestycji i tysiące miejsc pracy - zapowiedział premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem rządu.

PERN i Aramco Fuels Poland podpisały umowę na magazynowanie paliw

PERN podpisał wieloletnią umowę z Aramco Fuels Poland (AFP) dotyczącą świadczenia usług magazynowania paliw w kilku bazach paliw na terenie Polski. W ramach kontraktu operator infrastruktury paliwowej wybuduje do 2028 r. cztery nowe zbiorniki magazynowe - poinformował PERN we wtorkowym komunikacie.