Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

26.45 PLN (-5.47%)

KGHM Polska Miedź S.A.

336.15 PLN (-4.24%)

ORLEN S.A.

140.08 PLN (-3.19%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.03 PLN (-3.56%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.13 PLN (-2.46%)

Enea S.A.

20.46 PLN (-0.97%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.45 PLN (-2.50%)

Złoto

4 561.90 USD (-1.99%)

Srebro

77.55 USD (-7.68%)

Ropa naftowa

109.26 USD (+2.51%)

Gaz ziemny

2.96 USD (+1.09%)

Miedź

6.30 USD (-4.33%)

Węgiel kamienny

115.80 USD (+2.93%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

26.45 PLN (-5.47%)

KGHM Polska Miedź S.A.

336.15 PLN (-4.24%)

ORLEN S.A.

140.08 PLN (-3.19%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.03 PLN (-3.56%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.13 PLN (-2.46%)

Enea S.A.

20.46 PLN (-0.97%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.45 PLN (-2.50%)

Złoto

4 561.90 USD (-1.99%)

Srebro

77.55 USD (-7.68%)

Ropa naftowa

109.26 USD (+2.51%)

Gaz ziemny

2.96 USD (+1.09%)

Miedź

6.30 USD (-4.33%)

Węgiel kamienny

115.80 USD (+2.93%)

Górnictwo: PGG ufunduje kamery termowizyjne dla szpitali

1585044472 kamera sosnica

fot: PGG

Polska Grupa Górnicza przekaże placówkom medycznym dziesięć specjalistycznych kamer termowizyjnych

fot: PGG

Polska Grupa Górnicza przekaże placówkom medycznym dziesięć specjalistycznych kamer termowizyjnych, które pomogą zorganizować bezpieczny ruch pacjentów i innych osób w strefach szczególnego ryzyka, jak np. szpitalne oddziały ratunkowe.

Jak poinformowali przedstawiciele PGG, po serii testów służby spółki postanowiły zastosować urządzenia termowizyjne na bramach wejściowych wszystkich kopalń spółki i oddziałów spółki w województwie śląskim. Kamerami (które wykrywają różnice temperatury już od 0,08 st. Celsjusza i automatycznie alarmują, gdy ktoś przechodzący przed obiektywem ma gorączkę i wymaga dokładniejszych badań) zastępowane są w kopalniach zdalne termometry, które sprzyjały w określonych godzinach powstawaniu kolejek.

Informacja o działaniach prewencyjnych Polskiej Grupy Górniczej trafiła m.in. do Lidii Ślęzak, zastępcy dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala MSWIA w Katowicach, która zwróciła się do spółki z prośbą o współpracę:

- W reakcji na prośbę szpitala zarząd Polskiej Grupy Górniczej natychmiast powziął decyzję o uruchomieniu procedury zakupowej m.in. urządzeń termograficznych w technologii podczerwieni. Dziesięć takich urządzeń trafi do szpitali w województwie śląskich, w tym do szpitala MSWiA w Katowicach, jako wsparcie dla śląskich policjantów, strażaków i funkcjonariuszy innych służb mundurowych w regionie – mówi Tomasz Rogala, prezes PGG.

Szpital MSWiA w Katowicach w ramach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej MSWiA im. sierż. Grzegorza Załogi ma bardzo rozwiniętą strukturę oddziałów, zespoły ratownictwa medycznego, transport, ale odpowiada również m.in. za przeprowadzanie badań dopuszczających do pracy nie tylko policjantów, ale funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, którzy w dobie pandemii wypełniają newralgiczne dla ochrony zdrowia publicznego i bezpieczeństwa zadania.

- Kamery termowizyjne byłyby dla nas nieocenioną pomocą, szczególnie w obszarze SOR, szpitalnego oddziału ratunkowego. W ramach naszych możliwości lokalowych próbujemy wydzielać specjalne strefy bezpieczeństwa. Możliwość szybkiego i sprawnego monitoringu byłaby znakomitym wsparciem - objaśnia Lidia Ślęzak.

PGG zabezpieczyła już procedurę zakupu kamer termowizyjnych dla śląskich szpitali, która została już sfinalizowana.

Od początku pandemii kamer termowizyjnych używa się w Europie i na świecie do wykrywania osób z podwyższoną temperaturą ciała - gorączka należy bowiem do osiowych objawów Covid-19, zachorowanie wywołanego koronawirusem. Technologia podczerwieni jest niezastąpiona w portach, na lotniskach, dworcach, na przejściach granicznych, wszędzie tam, gdzie występuje duży ruch osób.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Korski: Kto zjadł nasz węgiel? Kiedyś w każdej kopalni skończy się dostępne złoże

Dawno temu dostałem od kogoś książkę o tajemniczym tytule „Kto zjadł mój ser?”. Rzecz o ludziach i… myszach, którzy znaleźli tunele wypełnione nieprzebranymi zapasami sera. Wszystkim było dobrze, aż do momentu, kiedy okazało się, że jednak ser się kończy. W obliczu problemu i myszy, i ludzie zachowali się różnie. 

Górnicza spółka ma nowy zarząd, ale wciąż szuka wiceprezesa

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu XII kadencji - na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych i operacyjnych JSW.

Zbigniew Stopa: Pracujemy na długich wybiegach

Rozmowa ze Zbigniewem Stopą, prezesem zarządu LW Bogdanka

Książka na weekend: „Spotkajmy się, kiedy będzie ładna pogoda”

Zapewne koreańska literatura jest rzadkością wśród naszych czytelniczych wyborów. A szkoda. Bo warto „wziąć na warsztat” książkę, której akcja dzieje się w odległym kraju, zobaczyć, jak funkcjonuje tamtejsze społeczeństwo, co nas łączy, a co dzieli. Książka „Spotkajmy się, kiedy będzie ładna pogoda” jak na dłoni pokazuje relacje między Koreańczykami, przy okazji pochwalając proste rzeczy.