Górnictwo: o dostawach węgla z Bogdanki do Połańca

fot: Maciej Dorosiński

Bogdanka podpisała umowę na dostawy węgla energetycznego dla potrzeb Elektrowni Połaniec w latach 2013-2018

fot: Maciej Dorosiński

Można już zapoznać się z treścią raportu bieżącego nr 38/2013 z 31.10.2013 r. w sprawie zawarcia aneksu do umowy znaczącej z Elektrownią Połaniec SA - Grupa GDF SUEZ ENERGIA POLSKA - informuje w komunikacie LW Bogdanka.

"Spółka poinformowała, że 31.10.2013 r. zarząd podpisał aneks do Umowy sprzedaży węgla energetycznego nr 3/W/2012, pomiędzy Spółką a Elektrownią Połaniec S.A. - Grupa GDF SUEZ ENERGIA POLSKA z siedzibą w Zawada 26, 28-230 Połaniec. Umowy dotyczył raport bieżący nr 41/2012 z dnia 12.07.2012 r. i nr 31/2013 z dnia 30.08.2013 r.

Umowa przewiduje fizyczne dostawy węgla energetycznego dla potrzeb Elektrowni Połaniec w latach 2013-2018.

W wyniku zawarcia aneksu przesunięciu ulega termin ustalenia ceny dostaw na rok 2016 z 31 października 2013 roku na 30 listopada 2013 roku i ulega zmianie związany z tym warunek rozwiązujący, na następujące brzmienie:

(a) Jeżeli: do 30 listopada 2013 roku Strony nie zawrą aneksu do Umowy ustalającego cenę dostaw węgla na rok kalendarzowy 2016, lub do 31 sierpnia 2014 roku Strony nie zawrą aneksu do Umowy ustalającego cenę dostaw węgla na rok kalendarzowy 2017, lub do 31 sierpnia 2015 roku Strony nie zawrą aneksu do Umowy ustalającego cenę dostaw węgla na rok kalendarzowy 2018, to Umowa ulega rozwiązaniu ze skutkiem na koniec okresu, dla którego Strony ustaliły cenę według warunków określonych w Umowie.".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.