Górnictwo: nowy zarząd Węglokoksu rozpoczyna działalność

fot: Maciej Dorosiński

1 czerwca w Węglokoksie rozpoczął działalność zarząd IX kadencji

fot: Maciej Dorosiński

We wtorek (31 maja) w Węglokoksie odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie, które zatwierdziło sprawozdawczość finansową spółki za rok 2015. W tym samym dniu weszły w życie uchwały rady nadzorczej powołujące zarząd IX kadencji. W jego wchodzą: prezes Sławomir Obidziński, wiceprezes ds. handlowych Tomasz Heryszek oraz wiceprezes ds. grupy kapitałowej Krzysztof Mikuła. 

Jak informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl, postępowanie kwalifikacyjne na trzy stanowiska w zarządzie spółki zakończyło się 12 maja. 

Sławomir Obidziński jest absolwentem Wydziału Górnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i bankowości. W 2012 r. uzyskał dyplom Ministra Skarbu Państwa uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w 2014 r. ukończył studia z zakresu Executive Doctor of Business Administration (EDBA), a wcześniej w 2012 r. studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (EMBA).

W latach 1988-1991 pracował na stanowisku inżynieryjno-technicznym w kopalni Czeczott w Woli. W latach 1992-2007 pracował w SGS Polska (oddział szwajcarskiego holdingu SGS S.A. z siedzibą w Genewie), pełniąc kolejno funkcje kierownika biura, dyrektora regionalnego oraz dyrektora branży mineralnej. W latach 2007-2014 był prezesem zarządu w jednej z obecnych spółek zależnych Węglokoks Energia - Nadwiślańskiej Spółce Energetycznej sp. z o. o. w Brzeszczach.

Od lutego 2014 r. we Wspólnym Przedsiębiorstwie Energetycznym (obecnie Węglokoks Energia) pełnił funkcję wiceprezesa ds. produkcji. W maju 2015 r. powołany na stanowisko prezesa tej spółki.

Tomasz Heryszek jest ekonomistą i przedsiębiorcą, absolwentem Politechniki Śląskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w tej drugiej uczelni obronił doktorat z dziedziny nauk ekonomicznych. Związany naukowo z m.in. z Uniwersytetem Śląskim. W latach 2008-2011 był członkiem zarządu ds. marketingu, promocji i administracji Polskiego Radia Katowice. W listopadzie 2015 r. został wiceprezesem Górnika Zabrze SSA. Według informacji na jego prywatnej stronie internetowej przewodniczy też radzie fundacji Instytutu Gospodarki Rynkowej.

Krzysztof Mikuła jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetem Śląskiego. W latach 1998-2005 był katowickim radnym (działając w Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, Przymierzu Prawicy oraz Prawie i Sprawiedliwości). W latach 2005-2007 był posłem z okręgu katowickiego z ramienia PiS. W 2008 r. odszedł z PiS. Pełnił m.in. funkcje prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Katowicach, a w latach 2014-2015 wiceprezydenta Katowic. W tym roku został członkiem zarządu Huty Pokój.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.