Górnictwo: Nowe narzędzie pozwala wspomóc Fundację Rodzin Górniczych

fot: Maciej Dorosiński

Zgodnie z nowelizacją klient będzie musiał być informowany o tym, że wyczerpał wykupiony pakiet transferu danych

fot: Maciej Dorosiński

Robiąc zakupy on-line przez stronę fanimani.pl można wesprzeć Fundację Rodzin Górniczych. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na stypendia dla sierot po górnikach oraz dofinansowanie leczenia i rehabilitacji podopiecznych fundacji.

Jak zaznaczają przedstawiciele FRG wspomożenie fundacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami podczas zakupów. Wystarczy ich dokonać za pośrednictwem strony fanimani.pl i podczas zakupów aktywować darowiznę, a średnio 2,5 proc. wartości zakupów zostanie przekazane na cele charytatwyne. W serwisie fanimani.pl można skorzystać z oferty 1224 sklepów internetowych.

Jak wyliczają przedstawiciele FRG zebrane środki zostaną przeznaczone na: stypendia dla sierot po górnikach, dofinansowanie leczenia niepełnosprawnych podopiecznych, dofinansowanie rehabilitacji i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego niepełnosprawnych podopiecznych.

Fundacja Rodzin Górniczych została założona w 1997 r., a jej celem jest materialne wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic pracujący w kopalni poniósł śmierć lub został inwalidą górniczym. Fundacja pomaga także w przypadku, gdy z różnych przyczyn rodzina górnika żyje w niedostatku lub też jest w trudnej sytuacji materialnej i poszukuje doraźnego wsparcia ze strony organizacji pożytku publicznego.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowa wieża kontroli lotów

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowoczesna wieża kontroli lotów - wynika z informacji lokalnego samorządu. Dla wieży, która ma obsługiwać ruch lotniczy i stać się charakterystycznym elementem panoramy miasta, złożono już wniosek o pozwolenie na budowę.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.