Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 099.11 USD (-1.15%)

Srebro

85.11 USD (-0.31%)

Ropa naftowa

101.20 USD (+4.46%)

Gaz ziemny

3.23 USD (-0.46%)

Miedź

5.84 USD (-0.78%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 099.11 USD (-1.15%)

Srebro

85.11 USD (-0.31%)

Ropa naftowa

101.20 USD (+4.46%)

Gaz ziemny

3.23 USD (-0.46%)

Miedź

5.84 USD (-0.78%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Górnictwo: konkurs na wiceprezesa Węglokoks ROW

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Komunikat w sprawie powołania zarządu opublikował w poniedziałek (9 lutego) na stronie internetowej Węglokoks

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Rada nadzorcza spółki Węglokoks Rybnicki Okręg Węglowy ogłosiła w czwartek (16 kwietnia) postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych. Aplikacje można składać do 30 kwietnia. Otwarcie zgłoszeń zaplanowano na 5 maja.

Kandydaci przystępujący do konkursu powinni spełniać następujące warunki: posiadać wykształcenie wyższe, mieć co najmniej pięcioletni staż pracy, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, niepodlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazowi zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, niekaralność.

Zgłoszenie kandydata powinno zawierać: list motywacyjny, życiorys, dyplom ukończenia studiów wyższych, kserokopię dowodu osobistego, świadectwa pracy, zaświadczenia o niezakończonych okresach pracy lub inne dokumenty potwierdzające co najmniej pięcioletni staż pracy, oświadczenia (o korzystaniu z pełni praw publicznych, o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, o niepodleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, o niekaralności i braku toczących się postępowań karnych wobec kandydata, o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zajmowania stanowiska, o które kandydat się ubiega).

Zgłoszenie wraz z kompletem dokumentów należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem: "Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych Węglokoks Rybnicki Okręg Węglowy sp. z o.o.". Można je dostarczyć bezpośrednio do siedziby spółki w Katowicach (ul. Mickiewicza 29, Wieża B, pokój nr 07.61) lub przesłać pocztą.

Rozmowy z kandydatami spełniającymi wymogi formalne zostaną przeprowadzone w dn. 7-8 maja.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tereny dawnej kopalni Miechowice czeka potężna transformacja. Co tam powstanie?

"Silesia Bytom Park" to nowy rozdział w historii dawnej kopalni Miechowice. Na 26 poprzemysłowych hektarach pojawi się nowoczesne centrum aktywności gospodarczej. Tereny od SRK kupiło Towarzystwo Finansowe Silesia.

Fitch podwyższa prognozę wzrostu PKB Polski w '26 do 3,6 proc.

Agencja Fitch podwyższyła prognozę dynamiki PKB Polski w 2026 r. do 3,6 proc. z 3,2 proc., a w bieżącym roku prognozuje jeszcze jedną, ostatnią obniżkę stóp przez RPP o 25 pb. - podano w kwartalnym raporcie agencji.

Nie takie hałdy straszne, jak je malują

Wokół hałd narosło wiele opowieści o tym, jak potrafią uprzykrzyć życie, jak bardzo trują i niszczą wszystko, co na nich rośnie. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Konflikt na Bliskim Wschodzie pokazał, że Europa nie ma autonomii energetycznej

Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie ponownie uwidoczniła brak pełnego bezpieczeństwa energetycznego Europy - ocenili w opublikowanym w czwartek komentarzu analitycy Allianz Trade. W ich opinii, choć zależność Europy od rosyjskiego gazu uległa poprawie, jest to jednak zastąpienie jednej zależności inną.