Górnictwo: koniec przestoju w Kompanii
fot: Jarosław Galusek/ARC
Jedna trzecia ankietowanych zetknęła się z poleceniami, w których planowa realizacja zadań produkcyjnych dopuszczała naruszanie zasad BHP
fot: Jarosław Galusek/ARC
We wtorek (6 maja) w Kompanii Węglowej zakończył się przestój ekonomiczny, który trwał od 28 kwietnia. O czasowym wstrzymaniu wydobycia zdecydował zarząd spółki tłumacząc, to spadkiem zapotrzebowania na węgiel.
Przypomnijmy, że wydobycie zostało wstrzymane w kopalniach: Bolesław Śmiały, Brzeszcze, Chwałowice, Jankowice, Piast, Piekary, Pokój, Sośnica-Makoszowy i Ziemowit.
W pozostałych sześciu kopalniach: Bielszowice, Bobrek-Centrum, Halemba-Wirek, Knurów-Szczygłowice, Marcel i Rydułtowy-Anna produkcja węgla była prowadzona.
Przestój objął nie tylko kopalnie, ale także pięć zakładów specjalistycznych firmy oraz jej centralę.