Górnictwo: KGHM w gronie liderów bezpiecznej pracy

1611854149 zg lubin kghm

fot: KGHM

KGHM należy do prestiżowego grona 27 przedsiębiorstw stanowiących ścisłą czołówkę w naszym kraju jeżeli chodzi o standardy BHP – tzw. Złotych Liderów

fot: KGHM

KGHM wchodzi w nowy rok ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy. W ten sposób miedziowa spółka została uhonorowana przez Komisję Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy działającą przy Centralnym Instytucie Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy (CIOP). 

Jak informują służby prasowe KGHM, w 2020 r. w całej firmie o niemal 29 proc. spadła liczba uznanych wypadków przy pracy w porównaniu rok do roku. W 2019 r. było ich 299, a w roku minionym 213. 

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy jest przyznawana na okres dwóch lat. KGHM Polska Miedź swoją pierwszą kartę otrzymał już w roku 2000, a pierwszą złotą dwa lata później. Od tego czasu spółka nieprzerwanie utrzymuje pozycję lidera bezpiecznej pracy.

 - Bezpieczeństwo załogi to bezwzględny priorytet. Ubiegły rok i pandemia przyniosły nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa pracy. Był to rok próby dla nas wszystkich. Udowodniliśmy, że przemyślane i odważne decyzje, konsekwencja we wprowadzaniu w życie procedur, a przede wszystkim współpraca i odpowiedzialność wszystkich pracowników są skuteczną receptą na tak trudny czas. Obniżenie wskaźników wypadkowości oraz utrzymanie produkcji to jedne z największych sukcesów ubiegłego roku – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński. 

Od 2000 r. KGHM należy do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, którego założenie było wspólną inicjatywą Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego oraz środowisk gospodarczych reprezentujących różne branże działalności gospodarczej. Forum Liderów Bezpiecznej Pracy zrzesza już 160 przedsiębiorstw z całej Polski. Forum jest platformą wymiany doświadczeń i wiedzy środowisk naukowych oraz przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 - Bezpieczeństwo i higiena pracy to codzienne monitorowanie i niwelowanie ryzyka urazów oraz chorób, które mogą wystąpić w procesie pracy. To także minimalizowanie skutków tych zdarzeń, utrwalanie bezpiecznych nawyków oraz ciągłe doskonalenie. W 2021 r. pod hasłem „Bądź odpowiedzialny za innych” kontynuujemy nasze działania dążąc w szczególności do dalszego zmniejszenia liczby niebezpiecznych incydentów następujących  z przyczyn technicznych, organizacyjnych, czy ludzkich – stwierdził dyrektor Departamentu BHP i Ryzyka Zawodowego w KGHM Adam Chyliński.

KGHM należy do prestiżowego grona 27 przedsiębiorstw stanowiących ścisłą czołówkę w naszym kraju jeżeli chodzi o standardy BHP – tzw. Złotych Liderów. Uroczysty odbiór kart na lata 2021-2022 zaplanowano na wiosnę.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tragiczny wypadek w kopalni Murcki-Staszic

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 22 czerwca w kopalni Murcki-Staszic. Jeden z pracowników podczas wiercenia otworu strzałowego został przygnieciony bryłą kamienia. Pomimo udzielonej pomocy, nie udało się go uratować.

Wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc.

W kolejnych miesiącach średnioroczny wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc. - ocenili analitycy PKO BP w komentarzu do poniedziałkowych danych GUS o wynagrodzeniu i zatrudnieniu w maju. Dodali, że informacje te są dla Rady Polityki Pieniężnej "korzystnym zestawem danych".

Rząd pracuje projektem dotyczącym skarg do sądu w sprawie programów ochrony powietrza

We wtorek rząd ma zająć się projektem ws. zapewnienia możliwości wnoszenia skarg do sądu dotyczących programów ochrony powietrza oraz usprawnienia procesu aktualizacji programów przez samorządy w okresie przejściowym, zanim wejdą w życie nowe regulacje unijne - zapowiedziała kancelaria premiera.

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 r. – Woj. śląskie generalnie jest w dobrej kondycji, to jedno z lepszych miejsc do życia, jeżeli chodzi o nasz kraj. Natomiast, jak wszędzie, mierzymy się z jakimiś problemami – mówił po głosowaniach marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.