Górnictwo: KGHM rozwija skrzydła

fot: lubin.pl

KGHM za ewentualne opóźnienia w dostawach może zapłacić kary

fot: lubin.pl

KGHM rozpoczął realizację programu budowy i umacniania swojej pozycji jako czołowego globalnego producenta, kontrahenta i pracodawcy. Pod hasłem "Rozwińmy markę, rozwińmy skrzydła" w spółce ruszył program aktualizacji wizerunku - dowiedział się portal góniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez biuro prasowe koncernu.

Program ma na celu zbudowanie spójnego, odpowiadającego najwyższym standardom światowym, systemu wartości, tożsamości, architektury marki, systemu identyfikacji wizualnej oraz komunikacji.

Po przejęciu Quadry FNX KGHM jest obecny na czterech kontynentach i zgodnie ze swoją strategią planuje dalszy globalny rozwój. KGHM zarządza dziś projektami w kilku krajach, w siedmiu różnych strefach czasowych i różnych strefach kulturowych. Dlatego konsekwentnie musi budować i umacniać swoją globalną pozycję jako wiarygodnego producenta, zaufanego kontrahenta i firmy prowadzącej politykę zrównoważonego rozwoju.

- Naszym celem jest miejsce w pierwszej dziesiątce firm surowcowych na świecie. Aby to osiągnąć, musimy nie tylko pozyskiwać nowe złoża, projekty, zwiększać produkcję, ale także zbudować i umocnić naszą globalną pozycję - mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź SA.

- Grupa KGHM chce działać pod spójną, kompletną marką, jest to kluczowe w wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji firmy ze wszystkimi grupami interesariuszy - dodaje prezes KGHM.

Aktualizacja wizerunku jest wsparciem realizacji celów biznesowych spółki. Zastosowanie najwyższych, światowych standardów w zakresie tożsamości, komunikacji i wspólnych wartości będzie miało pozytywny wpływ na rozwój działalności spółki w Polsce i za granicą.

Silna pozycja spółki to gwarancja stabilizacji i utrzymania dobrych warunków pracy dla osób zatrudnionych w KGHM. To także szanse samorozwoju, awansu w globalnej, międzynarodowej firmie działającej pod wspólną, spójną marką, kierująca się jasnymi wartościami. To także duma z przynależności do organizacji, której marka jest rozpoznawalna na świecie.

Po raz pierwszy w historii KGHM Polska Miedź i KGHM International przejdą kompleksowy audyt i badania w zakresie wizerunku zarówno wśród pracowników różnych szczebli oraz wśród wybranych zewnętrznych grup docelowych.

- Wyniki tego badania, a także przygotowanej równolegle analizy działań innych firm z sektora wydobywczego na świecie, pozwolą na dalsze prace m.in. nad zidentyfikowaniem i określeniem tożsamości i indywidualnych cech KGHM, systemu wartości, komunikacji i architektury marki - wyjaśnia szczegółowo Elżbieta Idzik, kierownik projektu w KGHM.

Efekty wielomiesięcznych prac zaprezentowane zostaną w grudniu tego roku. W ten sposób KGHM zbuduje odpowiadający najwyższym standardom światowym system wartości i komunikacji, który będzie obowiązywał w Grupie Kapitałowej.

- Budujemy silną markę o dużym zaufaniu i dużym potencjale społecznym - mówi Adam Sawicki, wiceprezes KGHM ds. korporacyjnych.

- Poza rolą marki w budowaniu relacji z różnymi grupami interesariuszy, marka stanowi także współcześnie kluczowy element budujący wartość biznesu- dodaje Sawicki.

Konsorcjum realizujące projekt zostało wybrane w wyniku przetargu, w którym uczestniczyły czołowe światowe firmy reklamowe i badawcze. W jego skład wchodzą dwaj globalni gracze: agencja reklamowa Grey Group oraz instytut badawczy Millward Brown. Konsorcjum współpracuje ze specjalistycznymi firmami, które są liderami w swoim obszarze: agencją interaktywną POSSIBLE, KW43 - firmą zajmująca się zagadnieniami brand design, SGS, światową firmą specjalizującą się w kwestiach CSR, inspekcji, weryfikacji, testowania i certyfikacji, z Solski Burson-Marsteller, polskim biurem jednej z wiodących światowych agencji PR, oraz MediaCom, domem mediowym, liderem na polskim rynku i silnym graczem globalnym.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.