Górnictwo: JSW zabezpiecza program emisji obligacji

fot: Maciej Dorosiński

"Najlepsi w jednej drużynie" taki tytuł nosi nowy film korporacyjny Jastrzębskiej Spółki Węglowej

fot: Maciej Dorosiński

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyraziła zgodę na ustanowienie przez spółkę dodatkowych zabezpieczeń programu emisji obligacji - dowiedział się portal górniczy nettg.pl z raportu wydanego przez JSW. Poniżej prezentujemy jego pełną treść.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 61/2015 Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("Spółka", "JSW") informuje, iż Rada Nadzorcza Spółki po zapoznaniu się z uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki nr 3 z dnia 23 listopada 2015 r. oraz Uchwałą Zarządu nr 593/VIII/2015 z dnia 12 listopada 2015 r. wyraziła w dniu 24 listopada 2015 r. zgodę na ustanowienie przez Spółkę dodatkowych zabezpieczeń programu emisji obligacji ustanowionego przez Spółkę w dniu 30 lipca 2014 r. ("Program Emisji"), ich podstawowe warunki oraz na podjęcie innych czynności związanych z restrukturyzacją.

W szczególności, Rada Nadzorcza wyraziła zgodę na złożenie przez Zarząd Spółki oświadczeń o ustanowieniu hipotek na nieruchomościach Spółki składających się na zorganizowaną część przedsiębiorstwa Spółki w postaci "Ruchu Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju, nieruchomościach Spółki składających się na siedzibę Spółki oraz nieruchomościach Spółki składających się na obiekt hotelu "Różany Gaj" w Gdyni, do kwoty 1.050.000.000 PLN, stanowiącej 150% wartości obligacji wyemitowanych przez Spółkę w polskich złotych w ramach Programu Emisji oraz do kwoty 245.625.000 USD, stanowiącej 150% wartości obligacji wyemitowanych przez Spółkę w dolarach amerykańskich w ramach Programu Emisji, które to oświadczenia zostaną złożone przez Spółkę na rzecz Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A. ("PKO BP") jako administratora hipotek.

Rada Nadzorcza wyraziła zgodę także na zawarcie umów zastawów rejestrowych z PKO BP jako administratorem zastawów na: (i) zbiorze rzeczy ruchomych składających się na ZORG Zofiówka ("Zbiór"), przewidującej najwyższe sumy zabezpieczenia w wysokości 1.050.000.000 PLN oraz 245.625.000 USD, oraz sposoby zaspokojenia zastawnika w postaci przejęcia Zbioru przez zastawnika na własność, sprzedaży Zbioru w przetargu publicznym, oddania przedsiębiorstwa Spółki w dzierżawę lub przejęcia przedsiębiorstwa Spółki w zarząd; (ii) akcjach posiadanych przez Spółkę w Spółce Energetycznej Jastrzębie SA, Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "Victoria" S.A., Polski Koks SA oraz JSW KOKS SA, przewidujących najwyższe sumy zabezpieczenia w wysokości 1.050.000.000 PLN oraz 245.625.000 USD, przejęcie zastawionych akcji na własność jako sposób zaspokojenia zastawnika, możliwość wykonywania przez zastawnika w określonych okolicznościach prawa głosu z akcji oraz udzielenie zastawnikowi pełnomocnictwa do wykonywania prawa głosu z akcji.

Ponadto, Rada Nadzorcza wyraziła zgodę na oddanie przez Zarząd Spółki na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Polskiego Koksu głosu za uchwałą wyrażającą zgodę na ustanowienie przez Polski Koks na rzecz PKO BP hipotek na nieruchomości składającej się na siedzibę Polskiego Koksu, do kwot 1.050.000.000 PLN oraz 245.625.000 USD na zabezpieczenie wierzytelności z obligacji wyemitowanych przez Spółkę w ramach Programu Emisji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.