Górnictwo: JSW gotowa do szczepienia pracowników

fot: Maciej Dorosiński

Obecnie na COVID-19 choruje 39 pracowników JSW

fot: Maciej Dorosiński

3 883 osoby zgłosiły się do szczepień w ramach akcji „Szczepienia dla Załogi JSW”. Pracownicy spółki oraz członkowie ich rodzin mogli do niej przystąpić od piątku, 30 kwietnia do poniedziałku, 3 maja za pośrednictwem Portalu Pracownika. JSW poinformowało także, że do niedzieli, 9 maja, będą trwały zapisy na listę rezerwową.

Pierwsze szczepionki zostaną podane w momencie ich otrzymania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak podaje biuro prasowe JSW, punkty szczepień zlokalizowane będą na terenie wszystkich kopalni za wyjątkiem ruchu Szczygłowice. Akcję szczepień koordynuje zespół ds. szczepień JSW SA, który został powołany przez zarząd spółki.

Akcja szczepień obejmuje wszystkich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz członków ich rodzin (członkowie rodziny pracownika zamieszkujący razem – w jednym gospodarstwie domowym). W przypadku, gdy pacjent nie zgłosi się do szczepienia – preparat zostanie podany osobie z listy rezerwowej, która zostanie poinformowana indywidualnie o terminie i miejscu szczepienia.

Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. W maju i w czerwcu będą sukcesywnie dodawane kolejne przedsiębiorstwa do programu szczepień. O kolejności zadecyduje moment prawidłowego wypełnienia formularza przez pracodawcę oraz dostępność szczepionek.

Od początku pandemii koronawirusa zainfekowanych zostało 5712 pracowników JSW, wyzdrowiało 5599 osób, a na kwarantannie przebywa aktualnie 158 członków załogi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zwiedzili EC Szombierki. To była gratka dla miłośników historii techniki i architektury

20 czerwca Bytomianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak postępują prace związane z rewitalizacją Elektrociepłowni Szombierki. Podczas II Dni Otwartych zorganizowanych przez Grupę Arche uczestnicy zwiedzili jeden z najcenniejszych zabytków poprzemysłowych w regionie i poznali plany dotyczące jego przyszłego zagospodarowania.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.