Górnictwo: Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w JSW

fot: Jarosław Galusek/ARC

Załoga i kierownictwo kopalni Pniówek mają powody do zadowolenia, bo osiągnęli najwyższy od ponad ośmiu lat poziom produkcji najlepszej jakości węgla koksowego typu 35

fot: Jarosław Galusek/ARC

We wtorek, 8 grudnia,  w Jastrzębskiej Spółce Węglowej potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Obecnie na COVID-19 choruje 46 pracowników spółki.

"W Jastrzębskiej Spółce Węglowej odnotowano dziś 1 nowy przypadek zarażenia koronawirusem w kopalni Pniówek. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4539 pracowników, do dziś wyzdrowiały 4493 osoby. Na kwarantannie przebywa obecnie 127 osób" - można przeczytać we wtorkowym komunikacie JSW.

Oprócz jednego nowego zakażenia potwierdzono również 11 przypadków wyzdrowień. Liczba chorych na COVID-19 zmniejszyła się do 46 osób.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Liczba zamówień dla przemysłu spada. To nie są dobre informacje

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w maju wyniósł 49,4 pkt. wobec 48,8 pkt. przed miesiącem - podał S&P Globa

Niepewność co do porozumienia USA-Iran nie ustępuje

Ceny gazu w Europie od zwyżek rozpoczynają nowy miesiąc. Na rynkach nie ustępuje niepewność związana z możliwym porozumieniem w sprawie zakończenia wojny USA-Iran i ponownym otwarciem cieśniny Ormuz, ważnego szlaku transportowego nośników energii z Zatoki Perskiej - informują maklerzy.

Surowcowe DNA Lubelszczyzny wyrasta z węgla

Bogdanka pokazuje logikę nowej polskiej polityki surowcowej. W IGSMiE PAN opracowano cyfrowy model geologiczny Lubelskiego Zagłębia Węglowego obejmujący 11 złóż, 40 pokładów węgla i 23 uskoki regionalne.

Ryzyko pożaru auta elektrycznego nie jest wyższe niż pojazdu spalinowego?

W pierwszym kwartale br. odnotowano 14 pożarów samochodów elektrycznych, to 0,59 proc. wszystkich pożarów pojazdów - wynika z danych PSP przenalizowanych przez firmę badawczą F5A. Eksperci uważają, że ryzyko pożaru auta BEV nie jest wyższe niż samochodów z innym rodzajem napędu.