Górnictwo: FRG działa już od 25 lat i zaprasza na koncert

fot: Maciej Dorosiński

Fundacja Rodzin Górniczych pomaga już od 1997 r. Od lat organizuje także barbórkowo-świąteczne spotkanie dla swoich podopiecznych

fot: Maciej Dorosiński

W tym roku Fundacja Rodzin Górniczych świętuje 25 lat działalności. Z tej okazji w Filharmonii Śląskiej odbędzie się koncert charytatywny. Będzie na nim prowadzona zbiórka na rzecz rodzin, których członkowie zostali poszkodowani w wypadkach w kopalniach.

Koncert odbędzie się w sobotę, 3 września. Jego początek zaplanowano na godz. 17.00. Wystąpią w nim Śląska Orkiestra Kameralna i Dombrova Piano Duo z programem „Koncert muzyki filmowej”. Koncert organizowany dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego.

Wstęp na koncert bezpłatny. Trzeba jednak wcześniej się zapisać. Zapisy są prowadzone do 25 sierpnia pod dwoma numerami telefonów - 508-181-546 oraz 32 757-26-08.

Fundacja Rodzin Górniczych została założona w 1997 r. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Finansowana jest ze składek i darowizn od firm i osób prywatnych oraz odliczeń 1 proc. należnego podatku.

Statutowa działalność FRG to materialne wspieranie rodzin pozostałych po górnikach, którzy ponieśli śmierć w wyniku wypadków przy pracy, inwalidów górniczych i innych rodzin górniczych, znajdujących się z różnych powodów w trudnej sytuacji życiowej, zwłaszcza będących w niedostatku lub potrzebujących doraźnego wsparcia.

FRG to organizacja non-profit wykonującą trudne zadania społeczne polegające na niesieniu pomocy osobom dotkniętym tragediami górniczymi, jak również zmagającymi się z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawnościami, przewlekłymi chorobami, samotnością w starszym wieku. Swoim podopiecznym zapewnia pomoc materialną na bieżące wydatki, leki, rehabilitacje, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, jak również działa w zakresie kształcenia dzieci i młodzieży.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zajmie się surowcami krytycznymi. Nowa instytucja jeszcze w tym roku

Zakończyły się konsultacje w sprawie utworzenia Europejskiego Centrum Surowców Krytycznych.

Przyszłość energetyczna regionu oparta na zaufaniu społecznym

- Naszym celem jest, aby w dniu podjęcia decyzji o lokalizacji drugiej w Polsce elektrowni jądrowej, rząd miał przed sobą region gotowy do rozpoczęcia inwestycji - mówi Wiktor Płóciennik, wiceprezes zarządu ds. rozwoju w PGE GiEK S.A. 

Polska idzie po suwerenność amunicyjną. PGZ podsumowuje pierwszy rok budowy trzech fabryk 155 mm

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) zamknęła pierwszy rok realizacji strategicznego programu budowy trzech fabryk amunicji artyleryjskiej 155 mm. Przedstawiono postępy inwestycji w czterech spółkach domeny amunicyjnej oraz harmonogram osiągnięcia pełnej suwerenności produkcyjnej do końca 2028 roku.

To koniec problemów z nazwą i znakiem energetycznego giganta. Nie on jeden z tym się borykał

PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna przegrała sądową apelację. Sąd w Warszawie przyznał PGE Polskiej Grupie Energetycznej rację w sporze o ochronę znaków towarowych PGE.