Górnictwo: Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirsuem w JSW

fot: Kajetan Berezowski

Po jednym przypadku odnotowano w ruchu Szczygłowice i ruchu Knurów

fot: Kajetan Berezowski

W czwartek, 15 października, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej odnotowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie na COVID-19 choruje sześciu pracowników JSW.

"W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej odnotowano dziś 2 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4155 pracowników, do dziś wyzdrowiało już 4149 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 65 osób" - można przeczytać w czwartkowym komunikacie spółki.

W ciągu ostatniej doby grono ozdrowieńców powiększyło się o jednego pracownika, a kwarantanną zostało objętych ośmiu kolejnych pracowników.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Air Arabia uruchomi w grudniu bezpośrednie loty z Katowic do Szardży

Air Arabia od 17 grudnia uruchomi bezpośrednie połączenie między Katowice Airport a Szardżą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu.

Wielkie mycie tunelu pod rondem w Katowicach. Ściany odzyskują pierwotną biel

Ponad 3 tys. metrów bieżących ścian tunelu pod rondem w Katowicach zostanie dokładnie wyczyszczonych. To największe prace utrzymaniowe w obiekcie od ponad 20 lat. Choć roboty nadal trwają, efekty są już widoczne — szare dotąd ściany odzyskują swoją pierwotną biel.

KSSE wspiera strategiczną inwestycję Nitroerg

Spółka Nitroerg zbuduje w Krupskim Młynie nowy zakład produkcji wysokoenergetycznych materiałów wybuchowych podwójnego zastosowania – pentrytu oraz heksogenu. Projekt o wartości około 300 mln zł wspiera Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. - Inwestycja jest kolejnym przykładem wykorzystania możliwości, jakie od lipca 2025 roku Polska Strefa Inwestycji oferuje przedsiębiorstwom realizującym projekty w sektorze obronnym – podkreślił Rafał Żelazny, prezes KSSE.

Uczcili rocznicę strajku w Fazosie i opiekuna Solidarności

Z okazji 36. rocznicy strajku w Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos w Tarnowskich Górach  w kościele pw. Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza święta. Pod tablicami poświęconymi strajkującym i Solidarności złożono kwiaty. W zbiegu ulic Opolskiej, Cebuli i Królika odsłonięto tablicę z nazwą skweru. Od teraz nosi on oficjalnie imię ks. Zygmunta Trochy, proboszcza parafii Piotra i Pawła w latach 1976-2006, który duszpasterską opieką objął „Solidarność”.