Górnictwo: ciężki wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Do zdarzenia doszło ok. godziny 14. na poziomie 850 m, w ruchu Knurów

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Do ciężkiego wypadku doszło w piątek (16 września) w ruchu Knurów należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice - poinformował portal górniczy nettg.pl dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego.

W trakcie urabiania kombajnem w ścianie, o godz. 5:30 odspojona bryła węgla uderzyła kombajnistę powodując u niego uraz głowy.

U 45-letniego pracownika stwierdzono ranę tłuczoną głowy i uszkodzenie gałki ocznej. Pracujący od 1990 r. górnik obecnie przebywa w szpitalu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Bolesta: Polska przeciw przesunięciu do unijnej kasy części środków z ETS

W ramach proponowanej reformy EU ETS Polska nie zgodzi się, aby część przychodów ze sprzedaży uprawnień do emisji trafiało do unijnego budżetu - powiedział PAP wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta. Dodał, że rząd będzie zabiegał o wolniejsze wycofywanie z rynku uprawnień do emisji CO2.

Emigranci za chlebem. Niezwykłe losy polskich górników we francuskich kopalniach

Trudno dzisiaj oszacować, ilu Ślązaków i Zagłębiaków wyjechało przed drugą wojną światową do pracy we Francji. Ich ciekawe historie warte są zachowania.

Czy osoby, które odchodzą z górnictwa znajdą pracę? Ekspert: Jestem optymistą

Czy i w jakich branżach mogą znaleźć zatrudnienie osoby, które w najbliższych latach odejdą z górnictwa? Czy grożą nam społeczne problemy, które wywołała transformacja końca lat 90.? O tym w rozmowie z netTG.pl mówił prof. Robert Krzysztofik, geograf społeczno-ekonomiczny z Uniwersytetu Śląskiego.

Polska z jedną z najniższych długości życia zawodowego w UE

W 2025 r. osoba, która ukończyła w Polsce 15. rok życia, będzie obecna na rynku pracy przez 36 lat - wynika z danych przytoczonych przez Polski Instytut Ekonomiczny. To 7. najniższa długość życia zawodowego w Unii Europejskiej.