Górnictwo: Bogdanka przyznała przepustki do pracy kolejnym absolwentom

1565260694 bogdanka

fot: LW Bogdanka

Bogdanka zatrudniła już 41 absolwentów szkół partnerskich

fot: LW Bogdanka

LW Bogdanka przyznała „Przepustki do pracy w Bogdance” kolejnym 11 najlepszym absolwentom szkół średnich o profilu techniczno – górniczym z okolic Bogdanki: Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że w ramach działającego od 2017 r. projektu „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka. – Potrzebujemy najlepszych” zatrudnienie znalazło już 41 absolwentów szkół partnerskich. W ramach współpracy z nimi LW Bogdanka wypłaciła także 74 stypendia naukowe dla uczniów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce przedmiotów technicznych. Kolejne stypendia zostaną przyznane we wrześniu tego roku.

"Współpraca ze szkołami średnimi w okolicach LW BOGDANKA SA jest elementem „Strategii rozwoju kadr”, której celem jest pozyskiwanie do pracy w Bogdance najlepszych absolwentów ww. szkół. Strategia rozwoju kadr obejmuje także współpracę z najważniejszymi w branży górniczej ośrodkami naukowymi w Polsce, w tym Akademią Górniczą-Hutniczą w Krakowie. LW Bogdanka na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim, a od lutego tego roku także z Zespołem Szkół Energetycznych i Transportowych im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie. Oprócz programu stypendialnego oraz programu "Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. - Potrzebujemy najlepszych" współpraca ze szkołami średnimi obejmuje także praktyczną naukę zawodu, poprzez umożliwienie uczniom odbycia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w kopalni w Bogdance. W 2018 roku rozpoczął się także projekt wsparcia merytorycznego dla kadry pedagogicznej. Dzięki niemu nauczyciele przedmiotów technicznych mają możliwość odbycia zjazdów do kopalni razem z pracownikami Bogdanki, obserwowania ich w trakcie pracy i pogłębiania własnej wiedzy. Do celów dydaktycznych udostępniona została także narzędziownia, z której nauczyciele mogą wypożyczać narzędzia niezbędne podczas prowadzenia zajęć" - można przeczytać w komunikacie spółki.

- LW Bogdanka od lat pozostaje najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce nie bez przyczyny – to wysokie kompetencje naszej kadry pozwalają na wdrażanie najnowszych rozwiązań stosowanych w światowej branży górniczej. Ciągły rozwój zawodowy osób aktualnie pracujących w Bogdance oraz sukcesywne pozyskiwanie młodych, ambitnych i utalentowanych pracowników to w naszej opinii klucz to utrzymania wysokiej kultury technicznej naszej kadry i umocnienia pozycji Bogdanki jako najbardziej efektywnej kopalni w Polsce - powiedział Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.