Górnictwo: Bez nowych zakażeń koronawirusem w JSW

fot: Maciej Dorosiński

Kopalnia Pniówek jest głównym ogniskiem pandemii w spółce – spośród 1296 przypadków zarażenia koronawirusem w JSW aż 1171 potwierdzono w tym zakładzie

fot: Maciej Dorosiński

W poniedziałek, 5 października, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie oodnotowano nowych zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 obecnie jest chorych dwóch pracowników.

"W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie odnotowano dziś przypadku zarażenia koronawirusem. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4148 pracowników, do dziś wyzdrowiało już 4146 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 8 osób" - napisano w poniedziałkowym komunikacie.

Poniedziałek jest kolejnym, trzecim już dniem bez nowych zakażeń. Ostatnie przypadek zakażenia w JSW odnotowano w piątek - zakaził się jeden z pracowników ruchu Knurów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zielonka: Warunki w przemyśle wciąż nie napawają optymizmem

Warunki w przemyśle wciąż nie napawają optymizmem - ocenił główny ekonomista Konfederacji Lewiatan Mariusz Zielonka. Jego zdaniem, polska gospodarka utknęła w fazie słabego wzrostu przy podwyższonej inflacji kosztowej.

Domański: Gospodarka w światowej czołówce wzrostu gospodarczego

Polska gospodarka pozostaje w światowej czołówce wzrostu gospodarczego; napędza go silny popyt krajowy - podkreślił minister finansów i gospodarki Andrzej Domański, który w ten sposób skomentował dane GUS o 3,5-proc. wzroście polskiego PKB w I kwartale tego roku.

Rekordowe wypłaty! Ubezpieczyciele wypłacili 5,7 mld zł z OC i AC w I kwartale

W pierwszym kwartale 2026 r. zakłady ubezpieczeń wypłaciły niemal 5,7 mld zł odszkodowań z polis komunikacyjnych OC i AC, o 11,4 proc. więcej niż rok wcześniej - podał Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Najwięcej szkód zgłaszano po zdarzeniach, do których dochodziło w poniedziałki.

Nie będzie referendów w Chorzowie i Będzinie. Za mało podpisów i uchybienia formalne

Prezydenci Chorzowa i Będzina mogą spać spokojnie. Komisarze wyborczy odrzucili wnioski o przeprowadzenie referendów w tych miastach. W Chorzowie referendum nie obędzie się z powodu zbyt małej liczny ważnych podpisów poparcia, a w Będzinie z powodu uchybień formalnych.