Górnictwo: Australijczycy będą sąsiadami Bogdanki?

fot: Maciej Dorosiński

LW Bogdanka będzie dostarczać więcej węgla dla Enei

fot: Maciej Dorosiński

Prairie Downs Metals, australijska firma inwestująca w projekty poszukiwawczo-wydobywcze, chce wybudować kopalnię węgla na Lubelszczyźnie, w sąsiedztwie kopalni Bogdanka - czytamy w Pulsie Biznesu.

Firma ma cztery pozwolenia na poszukiwania na Lubelszczyźnie w miejscowościach Kulik, Syczyn, Kopinia i Cyców. Tamtejsze zasoby węgla kamiennego szacuje się na 1,57 mld ton. Są to tereny bezpośrednio przylegające do Bogdanki.

Biznesplan australijskiej firmy przewiduje budowę, kosztem setek milionów dolarów, kopalni węgla. Będzie to długi proces. Pierwszy z raportów o wykonalności projektu ma zostać sporządzony na początku przyszłego roku.

Bogdanka bagatelizuje problem. Projekt budowy nowej kopalni od zera uważa za trudny ze względu na koszty, a węgla na Lubelszczyźnie wystarczy dla wszystkich.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Klasyka kina i muzyka w kopalni

Film i muzyka dobrze się łączą także w przestrzeni postindustrialnej. Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zaprasza na pokaz filmu niemego Charliego Chaplina pt. "Brzdąc" z muzyką na żywo.

PGG zaprasza do współpracy przy projektach farm fotowoltaicznych

PGG szuka partnerów do budowy farm fotowoltaicznych. Potencjalną lokalizacją m.in. Ruda Śląska

Polska Grupa Górnicza zaprasza do współpracy przy projektach farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 36 MWp. 

Wypadek w kopalni Marcel

W wypadku na terenie kopalni Marcel w Radlinie poszkodowany został górnik.

148 załóg na śląskich oesach! W ostatni weekend lipca 82. Rajd Polski (i nie tylko)

Po dwóch dekadach na szutrowych trasach Warmii i Mazur Rajd Polski przenosi się do województwa śląskiego. 82. edycji Rajdu Polski towarzyszą 10. Rajd Śląska czy Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. W sumie na śląskich odcinkach specjalnych w ostatni weekend lipca pojawi się rekordowa liczba aż 148 załóg – informują organizatorzy wydarzenia z Fundacji Automobilistów.