Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.83 PLN (-5.66%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.60 PLN (+2.01%)

ORLEN S.A.

131.78 PLN (-0.92%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.72 PLN (-0.23%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.57 PLN (+0.67%)

Enea S.A.

24.72 PLN (+0.41%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

32.30 PLN (-4.30%)

Złoto

4 758.59 USD (+1.19%)

Srebro

75.01 USD (-0.69%)

Ropa naftowa

102.18 USD (-1.37%)

Gaz ziemny

2.84 USD (-1.25%)

Miedź

5.62 USD (-0.67%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.83 PLN (-5.66%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.60 PLN (+2.01%)

ORLEN S.A.

131.78 PLN (-0.92%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.72 PLN (-0.23%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.57 PLN (+0.67%)

Enea S.A.

24.72 PLN (+0.41%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

32.30 PLN (-4.30%)

Złoto

4 758.59 USD (+1.19%)

Srebro

75.01 USD (-0.69%)

Ropa naftowa

102.18 USD (-1.37%)

Gaz ziemny

2.84 USD (-1.25%)

Miedź

5.62 USD (-0.67%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Gminy uczestniczące w programie Czyste Powietrze będą nadal wspierane finansowo

fot: ARC/Andrzej Bęben

Wsparcie finansowe od NFOŚiGW będą mogły otrzymać samorządy, ich grupy, związki czy stowarzyszenia

fot: ARC/Andrzej Bęben

Gminy uczestniczące w prowadzonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programie priorytetowym Czyste Powietrze będą nadal wspierane finansowo w realizacji działań edukacyjnych, informacyjnych i organizacyjnych, skierowanych do mieszkańców w celu poprawy jakości powietrza na terenie ich „małych ojczyzn”.

Prowadzone przez samorządy punkty konsultacyjno–informacyjne zyskają na kolejny rok wyższe, wynoszące 35 tys. zł, finansowanie w ramach tzw. pakietów zachęt dla gmin.

Do programu Czyste Powietrze zaproszone są wszystkie bez wyjątku gminy w Polsce. Warunkiem skorzystania z zachęt dla gmin jest tylko pisemne zgłoszenie samorządu do właściwego terytorialnie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz zawarcie porozumienia lub aneksu do już wcześniej podpisanego porozumienia.

Wzory dokumentów, które można składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, udostępniono na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/dla–gmin/ w materiałach „do pobrania”.

Ostateczny termin na zawarcie porozumienia lub aneksu na nowych zasadach upłynie 30 września 2022 r.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Witamy w rodzinie – już 2 500 CUdownych Rodziców KGHM!

Każdy CUdowny Rodzic to dla KGHM wielka radość i duma. Już 2500 naszych pracowników zostało uhonorowanych wyjątkowym pakietem gratulacyjnym z okazji narodzin dziecka. To wyraz uznania dla tych, którzy dzień po dniu łączą zawodowe wyzwania z najpiękniejszą rolą w życiu – rodzica. Naszym 2500 CUdownym Rodzicem, szczęśliwym tatą Huberta jest Daniel Wiśniewski, ratownik straży pożarnej JRGH.

Enea Operator zawiera pierwszą w Polsce umowę na usługę IRB

Enea Operator wykonała kolejny ważny krok w kierunku budowy nowoczesnej, odpornej i elastycznej sieci dystrybucyjnej. Spółka podpisała pierwszą w Polsce umowę na świadczenie usługi Interwencyjnej Regulacji Mocy Biernej (IRB) – to rozwiązanie umożliwiające aktywne zarządzanie poziomami napięć w sieci przy rosnącym udziale odnawialnych źródeł energii (OZE).

Wujek Koniec KZM 31

Ta kopalnia budowała dobrobyt kraju, była świadkiem historii. Teraz kończy żywot

Były łzy wzruszenia, uściski dłoni, wspomnienia razem przepracowanych szycht. Czas mija nieubłaganie. W środę, 1 kwietnia, dokończyła swych dni kopalnia Wujek – miejsce szczególne w historii Śląska i Polski. Symbol ciężkiej, górniczej pracy, a zarazem walki z ustrojem totalitarnym. 

Orlen kupuje instalację poliolefin w Policach

Orlen podpisał przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich akcji spółki Grupy Azoty Polyolefins. Tym samym zwiększy swój udział w tym przedsiębiorstwie z 17,3 proc. do 100 proc. Finalizacja transakcji planowana jest na III kwartał tego roku.