Gigantyczny reaktor dla Rafinerii Gdańskiej wpływa do portu
Został wyprodukowany przez włoską firmę. Urządzenie jest transportowane statkiem do Gdańska z włoskiego Porto Nogaro. Jednostka wypłynęła 31. lipca - podał portal gazeta.pl za IAR.
Jutro reaktor z gdańskiego terminalu kontenerowego specjalnym pontonem zostanie przetransportowany do nabrzeża rafinerii. Później rozpocznie się jego montaż oraz innych urządzeń współpracujących. Przekazanie do uruchomienia gotowej już instalacji hydroodsiarczania oleju napędowego planowane jest na czerwiec przyszłego roku.
Zobacz także:
Reaktor jak trzy Jumbo-Jety