GIG: nabór na studia menedżerskie MBA w Katowicach

1505630006 sgh sgh

fot: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Po ukończeniu katowickich studiów podyplomowych GIG absolwenci otrzymają dyplomy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

fot: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach prowadzi nabór na kolejną edycję podyplomowych studiów menedżerskich opartych na strukturze MBA.

Studia odbywają się w Katowicach, a ich program merytoryczny został opracowany przez wykładowców Szkoły Głównej Handlowej we współpracy z University of Minnesota. Celem studiów jest umożliwienie osobom o różnych kierunkach wykształcenia i różnych zainteresowaniach zawodowych zdobycie umiejętności niezbędnych do zarządzania firmą i rozwiązywania problemów typowych dla gospodarki rynkowej.

Konstrukcja programu opiera się na klasycznym amerykańskim programie „Masters of Business Administration”. Znajdują się w nim m.in. takie bloki tematyczne jak: analiza danych w zarządzaniu, prawo gospodarcze, rachunkowość finansowa i zarządcza, podejmowanie decyzji, otoczenie międzynarodowe, negocjacje czy zarządzanie procesami. Zajęcia prowadzą wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej, która znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni ekonomicznych w Rankingu Szkół Wyższych 2015.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Katowicach, a absolwenci otrzymują dyplom Szkoły Głównej Handlowej. Studia trwają 2 semestry, w sesjach sobotnio-niedzielnych, raz w miesiącu. Dodatkowych informacji udziela Dorota Lorenc, tel. 32 259 22 33, 32 259 26 04, e-mail: dlorenc@gig.eu.

Warto wspomnieć, że Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa organizuje kursy i studia podyplomowe, na które można uzyskać dofinansowanie ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, po spełnieniu odpowiednich warunków. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej szkolenia.gig.eu.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Inflacja do końca roku pozostanie w przedziale 3,0-3,5 proc.

Wskaźniki inflacji CPI i bazowej do końca 2026 r. powinny utrzymywać się w przedziale 3,0-3,5 proc. rdr, a RPP prawdopodobnie odłoży decyzje o zmianach stóp procentowych do czasu większej klarowności perspektyw inflacji - ocenili ekonomiści Pekao po piątkowej publikacji danych GUS.

Polscy przewoźnicy zdominowali drogowy transport towarów w UE

Przewoźnicy z Polski odpowiadają za ponad 20 proc. drogowego transportu towarów w krajach Unii Europejskiej – wynika z danych Eurostatu opublikowanych w piątek, 31 lipca 2026 r. Przewożą najwięcej w całej UE.

Minister Grzegorz Wrona o JSW: Dyskusja z 83 związkami zawodowymi zaczyna być problemem

Wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona brał udział w posiedzeniu sejmowej komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych, która była poświęcona aktualnej sytuacji Grupy Kapitałowej JSW. - Pozwalam sobie na takie pierwsze w życiu moje wystąpienie polityczne, ponieważ bardziej jestem znany z tego, że zajmuję się gospodarką, a nie polityką. Chcę powiedzieć jedno. Zanim posłowie będą nas krytykować, chciałbym również słyszeć w tej krytyce rozwiązania i pomoc - mówił podczas posiedzenia komisji.

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.