Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

26.90 PLN (-4.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

312.00 PLN (-1.89%)

ORLEN S.A.

127.10 PLN (-1.53%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.88 PLN (-0.73%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.75 PLN (-0.77%)

Enea S.A.

22.58 PLN (-3.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-5.56%)

Złoto

4 683.39 USD (-0.32%)

Srebro

74.48 USD (-1.40%)

Ropa naftowa

102.65 USD (+0.78%)

Gaz ziemny

2.72 USD (-0.33%)

Miedź

6.07 USD (-0.13%)

Węgiel kamienny

109.15 USD (+1.58%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

26.90 PLN (-4.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

312.00 PLN (-1.89%)

ORLEN S.A.

127.10 PLN (-1.53%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.88 PLN (-0.73%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.75 PLN (-0.77%)

Enea S.A.

22.58 PLN (-3.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-5.56%)

Złoto

4 683.39 USD (-0.32%)

Srebro

74.48 USD (-1.40%)

Ropa naftowa

102.65 USD (+0.78%)

Gaz ziemny

2.72 USD (-0.33%)

Miedź

6.07 USD (-0.13%)

Węgiel kamienny

109.15 USD (+1.58%)

Giełdy w Europie - ceny surowców mocno w górę

W pierwszej godzinie handlu na europejskich giełdach przeważają wzrosty. W centrum uwagi inwestorów znajdują się wyniki spółek, dane makro i posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Na rynku surowców, ceny ropy naftowej i miedzi mocno rosną.

Wśród spółek trwa sezon publikacji wyników kwartalnych. Z europejskich firm w środę swoje dane publikują m. in. Daimler, Peugeot, LVMH, Bankia, Syngenta, Fresnillo i Tullow Oil.

Przed rozpoczęciem notowań raport opublikował Daimler. Niemiecki producent samochodów miał w II kw. EBIT na poziomie 3,74 mln euro wobec 3,807 mln euro konsensusu. Na początku sesji notowania spółki pozostają bez większych zmian.

Z kolei w USA przed rozpoczęciem handlu na Wall Street wyniki opublikują m. in. Coca-Cola, Ford Motor, Hilton Worldwide i Hershey Co. Z kolei po zamknięciu notowań dane przedstawi m. in. Facebook i Whirlpool.

Przed południem w centrum uwagi w Europie znajdują się też dane makroekonomiczne.

We Francji nastroje konsumentów w lipcu okazały się gorsze od oczekiwań analityków rynkowych. Indeks zaufania wyniósł w tym miesiącu 104 pkt. wobec 108 pkt. miesiąc wcześniej - podał w komunikacie instytut statystyczny Insee. Analitycy spodziewali się w lipcu utrzymania wskaźnika na poziomie 108 pkt.

O godz. 10.30 na inwestorzy poznają z kolei szacunek PKB za II kw. w Wielkiej Brytanii.

Po południu na rynek spłynie też kilka odczytów z amerykańskiego rynku nieruchomości, w tym: indeks wniosków o kredyt hipoteczny MBA i dane na temat sprzedaży nowych domów za czerwiec.

Na rynku walutowym eurodolar lekko oddaje wypracowane we wtorek wzrosty, kiedy to amerykańska waluta znacząco osłabiła się w relacji do euro. Para EUR/USD znalazła się wówczas na najwyższym poziomie od ponad dwóch lat, tj. powyżej 1,1712, podczas gdy szczyt z sierpnia 2015 r. wynosi 1,1714.

W środę rano eurodolar jest kwotowany na poziomie 1,1638 po spadku o 0,1 proc., a USD/JPY wynosi 111,85, po zwyżce 0,2 proc.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Lista spółek SP objętych pilotażem local content powinna być gotowa do końca kwietnia

Lista spółek Skarbu Państwa z sektora energetycznego, które zostaną objęte pilotażem badania dotyczącego local content, powinna być gotowa do końca kwietnia - poinformowała PAP Biznes wiceprezeska GUS ds. statystyki gospodarczej Renata Bielak.

Rekordowy odsetek Polaków dobrze ocenia swoją sytuację materialną

Odsetek respondentów deklarujących swobodę finansową, którym starcza na wiele bez specjalnego oszczędzenia lub też mogą sobie pozwolić na pewien luksus wynosi 39 proc. i jest najwyższy w historii badań CBOS - wynika z opublikowanych w poniedziałek wyników.

LOCAL CONTENT KZ 4

Local content? Strategiczne spółki są na tak!

Premier już wkrótce podpisze kodeks dobrych praktyk dotyczący local content. Program rozpocznie się od sektora energetycznego, ale w kolejnych etapach obejmie m.in. defense, paliwa oraz inne obszary gospodarki w całym sektorze publicznym. - Projekt będzie istotnie wpływał na przyszłość naszej gospodarki - zapowiedział minister aktywów państwowych Wojciech Balczun.

Nowego elektryka naładujesz nawet w 6 minut. Przełom w elektromobilności nadchodzi z Chin

Dzięki nowym akumulatorom sodowo-jonowym CATL elektryka naładujesz nawet w 6 minut. Agencja Bloomberg donosi o przełomie w branży elektromobilności.