Gabriel Michewicz nagrał piosenkę z okazji Barbórki

1607080585 gabrielegonmichewicz

fot: KGHM

Muzyczna przygoda Gabriela Michewicza, znanego w KGHM jako Egon, zaczęła się wiele lat temu, a na szersze muzyczne wody wypłynął w 2018 r., gdy wydał płytę „Niezłomni bohaterowie”

fot: KGHM

Piosenkę z okazji Barbórki nagrał Gabriel Michewicz, który na co dzień pracuje w PeBeKa w oddziale robót górniczych – KRG Szyby. Utwór pokazuje górniczą siłę, wyraża emocje towarzyszące górnikom podczas zjazdów oraz wielki szacunek dla tych, co pracują pod ziemią.

Muzyczna przygoda Gabriela Michewicza, znanego w naszej firmie jako Egon, zaczęła się wiele lat temu, a na szersze muzyczne wody wypłynął w 2018 roku, gdy wydał płytę „Niezłomni bohaterowie”.

Wtedy też zaczął pracę w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa w Lubinie. Codziennie zjeżdża pod ziemię na budowie szybu GG-1 w Kwielicach. Tutaj poznał, co oznacza szacunek, współpraca i odpowiedzialność za innych.

Teraz przygotował specjalny utwór dla braci górniczej z okazji zbliżającej się Barbórki – „Górnicza rodzina”. Muzykę skomponował łódzki producent Tune Seeker, klip filmowy powstał dzięki Bartoszowi Sawickiemu – operatorowi kamery i montażyście z Eight Studio.

– To hołd dla pracy braci górniczej, hołd dla Świętej Barbary, naszej patronki – opowiada Gabriel Michewicz. – Tekst piosenki jest mój autorski. Promuję treści patriotyczne, ale praca zainspirowała mnie do napisania o kopalni. To taki lokalny patriotyzm.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Co ma wspólnego dąbrowska Huta Bankowa z nowojorską Statuą Wolności?

Huta Bankowa to jeden z najważniejszych zakładów przemysłowych w dziejach Dąbrowy Górniczej. Jej historia rozpoczęła się w pierwszej połowie XIX wieku, a produkowane w niej wyroby przez dziesięciolecia trafiały do kolei, przemysłu ciężkiego, a nawet zakładów zbrojeniowych.

Śladami czarnego złota. Spacery po górniczych dzielnicach

W najbliższych dniach będzie można odkryć historię Rybnika, a dokładnie jego górniczych dzielnic - Chwałowice i Rymer.

Cypelek na dąbrowskiej Pogorii przejdzie rewitalizację

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przed końcem tego roku „Cypelek” przy Pogorii III nabierze nowego kształtu i będzie mógł służyć mieszkańcom w odświeżonej odsłonie.

Jest już Rada Interesariuszy dla wpisu Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza na listę UNESCO

Podczas inauguracyjnego posiedzenia, które odbyło się w Sztolni Królowa Luiza, oficjalnie powołano Radę Interesariuszy – grono przedstawicieli różnych środowisk, którzy będą uczestniczyć w procesie przygotowania nominacji „Historycznego kompleksu wydobycia węgla kamiennego w Zabrzu (XVIII–XX wiek)” do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.